Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

2005. februári hírek

____________________________________________________________________________________________

2005.11.27.
Gadrika

2 győzelem a PGSM-kupán

Az utolsó hazai felkészülési mérkőzéseit megnyerte a magyar csapat. Az osztrákokat és a horvátokat verték a lányok. Bezsebelték a 2. hazai rendezésű PGSM-kupát.
Még egy kis edzőtábor, edzőmeccsek várnak a Dettiékre, és 4-én utaznak Sztpétervárra, ahol 5én megkezdődik a világbajnokság!

A magyar csapatban a Dunaferrt Ferling Detti, Kindl Gabriella, Borbás Rita és Mehlmann Ibolya képviselik.

Sok sikert lányok!
Hajrá MAGYARORSZÁG!

2005.11.17.
Gadrika

Nehézkes győzelem a Vasas ellen

A vártnál keményebb csatát hozott a Vasas elleni mérkőzés. Mieink nem játszottak jól, sem a védekezés, sem a támadójáték nem ment igazán. Félidőben 3 góllal vezetett a csapat, de 10 perccel a vége előtt még tudott fordítani a budapesti gárda. Szerencsére a félidő utolsó harmada jobban sikerült a Dunaferrnek, végül Detti és Boki jó játékának hála sikerült hozni a találkozót.
Most következik a PGSM kupa, aztán a szentpétervári világbajnokság.

Sok sikert újvárosi lányok!!
Hajrá Magyarország!

2005.11.17.
Gadrika

Az év utolsó Dunaferr meccse következk

Ma délután utoljára lép pályára ebben az évben a Dunaferr NK. Kötelező a győzelem a Vasas csapata ellen! Előző mérkőzést Mocsai Lajos gárdája ellen szeptember 9-én játszották a csajok. 28-21-es magabiztos újvárosi sikerrel ért véget a találkozó, annak ellenére, hogy a félidőben még 2 gólos volt a Vasas vezetése. Bízzunk benne, hogy ma délután nem lesznek izgalmak, és nagyarányú Dunaferr siker születik feledtetve az előző forduló beli fiaskót. A találkozó 18 órakor kezdődik.
Hajrá Detti!
Hajrá Kohász!

2005.11.12.
Gadrika

Váratlan vereség Vácon

Ma délután elszenvedte csapatunk a harmadik vereségét is ebben a szezonban.

Eddig két idegenbeli rangadót veszítettünk el, amit valamelyest itthon le lehet majd dolgozni... Legalábbis én, szurkolóként ezt mondogattam magamban, bízva a sikeresebb folytatásban.

Szinte már el is hittem, hogy kezd minden helyre rázódni: ha nehezen is, de nagy akarással, küzdelemmel hoztunk egy hazai rangadót a Cornexi ellen, majd hatalmas gólkülönbséggel vertük, szintén hazai pályán a Békéscsabát. Következett a hmvhelyi kiruccanás, amitől többünk féltette a csapatot, de újabb magabiztos győzelem.

Úgy tűnt minden rendben lesz, visszatér a csapat a régi kerékvágásba, összeáll végre az "új" gárda! Egy újabb nagy CSAPAT!
Lehet, hogy már rég összeállt... Lehet, hogy erőnlétileg, technikailag, taktikailag rendben van minden, de a fejekben káosz uralkodik.

Jó lenne, ha Dettinek lennének társai a pályán, mert ma is kiderült, egyedül még ő sem képes egy egész csapatot legyőzni!
Úgy tűnik, mintha nem lenne céljuk a lányoknak, amiért hajtani, küzdeni kell. Cori ellen volt miért és meg is lett az eredménye! ... ...

Érthetetlen és elszomorító ez a mai zakó, de ettől még ugyanúgy bízom a csapatban, ugyanúgy szurkolok nekik! (sőt lehet, hogy mégjobban) Ráadásul nem is várom el folyamatos győzelmeket, csak azt, hogy minden meccsen, a csapat minden tagja, MINDENKI (ne csak meccsenként 1-2 ember) a végsőkig küzdjön!

Csütörtökön a Vasas utazik Dunaújvárosba. Győzni kell!!!!

2005.11.09.
Gadrika

Siker Vásárhelyen

Bár az előzetes esélylatolgatások nehéz meccset jósoltak a Dunaferr női kézilabdázóinak Hódmezővásárhelyen, természetesen a győzelem reményében utazott el együttesünk a bajnoki tabella hatodik helyén álló vásárhelyi csapathoz.

A mérkőzés végül igazolta a várakozásokat, hiszen meg is szerezte a győzelmet Kiss Szilárd alakulata, ám a nagy csata ezúttal elmaradt: nagyon simán, megerőltetés nélkül hozta csapatunk a meccset. Ferlingék ugyanis remekül kezdték a találkozót, s alig hat perc alatt ötször találtak be a házigazdák kapujába, akik erre mindössze egyetlen találattal tudtak válaszolni. Különösen Ferling és Nagy Ivett volt elemében, de remekül "halászott" Gáspár Gabi is, aki a folytatásban lőtt fontos gólokat. A félidő derekáig még tartotta négygólos hátrányát a hazai csapat (4-8), de a folytatás ismét a mieink kedve szerint alakult. Elsősorban jó védekezésének, s gyors indításainak köszönhetően alaposan meglépett együttesünk. Ugyan a hajrá előtt Wolf és Jókai találatai még visszahozták a reményt Buday Ferenc együttesének, a záró hat percben már csak dunaújvárosi gólokat láthatott a hazai közönség, így a szünetig gyakorlatilag eldőlt a találkozó (10-18).

A második játékrészben sem engedett a szorításon a Dunaferr, a sokat hibázó hazai gárda mellett tíz fával húzott el együttesünk (11-21). Innentől kezdve már csak az lehetett a kérdés, hogy milyen arányban nyerik a mérkőzést Kiss Szilárd lányai: a Dunaferr - talán már a hétvégi Vác elleni meccsre koncentrálva - ekkor már csak vezetésének biztos tartására törekedett. Hol hét, hol kilenc gól volt a két gárda közti különbség, s ugyan a találkozó véghajrája egy picit a házigazdáknak sikerült jobban, a mieink bombabiztos győzelmét semmi sem fenyegette (24-31).

2005.11.04.
Gadrika

Újvárosi gólparádé

Magabiztosan hozta a mai bajnoki mérkőzését a Dunaferr csapata. A Békéscsaba együttesét verték 48-21-re. A találkozót a viharsarki lila-fehérek kezdték jobban, de a félidőre már 20-7-re vezettek az újvárosi lányok. Nem volt megállás, beindult a henger, a mérkőzés végére 27 góllal bizonyultak jobbnak mieink. Hozták a kötelező győzelmet.
Ennél biztosan nehezeb mérkőzésre számíthatunk 9-én, amikor a csapat Hódmezővásárhelyre látogat.

2005.11.04.
Gadrika

3 nap, 3 mérkőzés, 3 győzelem

Szombattól hétfőig pihenőt kaptak az újvárosi lányok, kedden edzés, szerdán pedig edzőmérkőzés:
a Kiskunhalast fogadta csapatunk, és sima meccsen 40-30-ra győztek Dettiék.
Csütörtökön egy keményebb csatára volt kilátás, hiszen a szintén BL résztvevő Hypo látogatott Dunaújvárosba. Izgalmas, fordulatos mérkőzésen, az utolsó tíz perc remek játékával, egy 5-0-ás rohammal végül 29-24-re ezt a meccset is behúzta a Dunaferr!
Pénteken bajnoki forduló: hazai pályán a Békéscsaba ellen léptek pályára a csajok. A 40. percben már 20 góllal volt az előnyünk! A végeredmény pedig nagy arányú, 26 gólos újvárosi siker.