Főoldal | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák| Letöltés | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

H í r e k

2005. április

2005. júniusi archívum
2005. májusi archívum
2005. márciusi archívum
2005. februári archívum

____________________________________________________________________________________________

2005.04.29.
Gadrika

Túl a Cornexin is

A Dunaferr NK hazai pályán biztosan legyőzte az EHF Kupa-döntős Cornexi-Alcoa-HSB Holdingot a női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának második fordulójában. A Ferencváros csapata nem tudta meglepni az éllovas Győrt. Így Görbiczék továbbra is őrzik egy pontos előnyüket! Reméljük, hogy nem sokáig, hiszen május 6-án találkozik egymással a két bajnokesélyes együttes!

Hamarosan képek és beszámoló!

2005.04.28.
Gadrika

Következő ellenfél a Cornexi

A Dunaferr NK hazai pályán fogadja a székesfehérvári együttest péntek délután.
A Cornexi az alapszakaszban 4. helyen végzett és a rájátszás első fordulóját követően nem tudott előrébb lépni a tabellán, hiszen a Győrtől 4 gólos vereséget szenvedtek. (Cornexi - Győri ETO: 30-34)
Reméljük, hogy mostmár Detti is meggyógyult és a csapat segítségére tud lenni ezen a fontos mérkőzésen!

Egymás elleni mérkőzések ebben a szezonban:

19. forduló, 2005.02.27., Székesfehérvár
Cornexi-Alcoa - Dunaferr NK: 25 - 25 (10-10)

A Dunaferr több meghatározó játékosa hiányzott a mérkőzésről: Boki, Nagy Ivett, Lovász Zsuzsi sem léphetett pályára, míg Bohus Bea sérülten is vállalta a játékot.
Hatalmas küldelem volt, a Cornexi 2-3 gólnál nagyobb előnyt nem tudott szerezni, így Dettiéknek az utolsó percekben sikerült (először a mérkőzésen) átvenni a vezetést(25-24).
Akár a győzelem is meglehetett volna, de az utolsó pillantban Tápai egyenlíteni tudott.
A fehérváriak közül leginkább Balogh Bea (7 gól), Siti Bea (4 gól), a fiatal Tápai Szabina (7 gól) és Sugár Timi nyújtottak jó teljesítményt.
A Dunaferrben főként Helga, Kindl Gabi és Detti lőtték a gólokat.
A játékvezetők pedig nálam a 10es skálán egy halovány 3ast ha kapnának...
- Bővebben a mérkőzésről a beszámolók menüpont alatt olvashatsz!

8. forduló, 2004.10.23., Dunaújváros
Dunaferr NK - Cornexi-Alcoa: 43 - 30 (22-16)

A bajnokság eddig eltelt szakaszában hibátlanul menetelő két Fejér megyei alakulat rangadója előtt a fehérváriak többször is hangsúlyozták: győzni mennek a Dunaferr oroszlánbarlangjába, ám a szavakban megnyilvánuló elszántságból a vártnál kevesebb látszott a pályán.
A hazaiak becsvágyát viszont alaposan feltüzelték az ellenfél nagy céljai, és a bajnokcsapat tagjai láthatóan nem csupán győzni akartak, hanem a lehető legnagyobb különbségű vereséget kívánták mérni riválisukra.
Hatalmas iramot diktált a Dunaferr, amely különösen támadásban mutatott be számtalan parádés megoldást.
A megyeszékhelyről nagy számban érkező szurkolóknak csalódottan kellett tudomásul venniük, hogy - egyébként kitűnően felkészített - kedvenceiknek nem volt esélyük a pontszerzésre.
A hazaiak klasszisa, Radulovics Bojana - Tápai Szabina szoros őrizete miatt - kezdetben csak büntetőkből tudott eredményes lenni, a folytatásban azonban emlékezetes gólfesztivált rendezett. Betalált átlövésből, betörésből, kínai figura végén, ejtett, bombázott, ahogy éppen kedve tartotta. Tizenhat gólig jutott, és még a hajrában is maradt energiája a védekezésre.
"Az elején négy átlövést is kihagytam, emiatt kicsit bosszankodtam, de utána sikerült javítanom - mondta Radulovics. - Összességében köny- nyűnek mondható győzelmet szereztünk, a tizenhárom gólos különbség pedig önmagáért beszél. Nem gondoltam volna, hogy ekkora fölénnyel tudjuk legyőzni a Cornexit, amelyet jelenleg a második legjobb magyar csapatnak tartok."
A csapatmunkából alaposan kivette részét az újvárosiak beállósa, Kulcsár Anita, aki góljai mellett sok büntetőt is kiharcolt. "Örülök, hogy jó játékkal tudtam hozzájárulni ehhez a szép sikerhez - hangoztatta a válogatott beállós. - Nagyon szerettük volna ismét bebizonyítani, hogy a Dunaferr a legjobb csapat Magyarországon, s azt hiszem, ez maradéktalanul sikerült. Fegyelmezetten, pontosan játszottunk. A Cornexi különösen az első félidőben jelentősebb ellenállást tanúsított, mint bármelyik eddigi ellenfelünk a bajnokságban, de végül a nagyobb tudásunk érvényesült."
Nagy Ivett okos góljaival - hét alkalommal talált be - megkeserítette a fehérvári hálóőrök életét. "A védekezésünk eleinte nem volt hibátlan - mondta a balszélső -, de a folytatásban szerencsére tudtunk javítani. A támadójátékunk ezúttal végig hatékony volt, s ennek köszönhetően rengeteg gólt látott a közönség, és nagy különbséggel győztünk. A héten csak erre a találkozóra készültünk, rengeteg erőnléti munkát végeztünk, ezért is bírtuk végig a saját, erős iramunkat. Idegenben bizonyára sokkal nehezebb dolgunk lesz a Cornexivel. Remek közönségünk sokat segített."
Németh Helga, aki visszatérését követően most mutatkozott be tétmérkőzésen a dunaújvárosi publikumnak, a következőt mondta: "Komolyan, felelősséggel készültünk, és tiszteltük annyira a fehérváriakat, hogy az első pillanattól az utolsóig lelkesen és koncentráltan játszottunk - vélekedett a klasszis jobbátlövő. - A védekezésünkbe be-becsúszott ugyan néhány kisebb hiba, mégis látványos győzelmet arattunk."
Kiss Szilárd, a Dunaferr edzője a Cornexi elleni rangadó kapcsán arról beszélt, miként tudta elérni, hogy csapata a mérkőzés folyamán végig rendkívül jól összpontosítva játszott. "Nyolc napunk volt a Cornexi elleni mérkőzés előtt a felkészülésre - mondta -, hét közben fiúk ellen játszottunk, akkor is intenzív játékot kértem. Egész héten egyetlen pillanatra sem engedtem meg, hogy lazítsanak játékosaink, és ők megértették, miről van szó. Ennek köszönhető, hogy nagy különbségű vezetésünknél sem engedtek ki, tovább játszottak a megbeszélt taktika szerint."
forrás: NS Online