Főoldal | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák| Letöltés | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

H í r e k

2005. május

2005. júniusi archívum
2005. áprilisi archívum
2005. márciusi archívum
2005. februári archívum

____________________________________________________________________________________________

2005.05.30.
Gadrika

Az arany kapujában

Egyetlen egy mérkőzés választja el a Dunaferr csapatát, hogy megszerezze története során a hatodik bajnoki címét!

Detti nyilatkozata:

- Természetesen nagyon boldogok vagyunk, különösen, hogy ilyen fontos meccsen is ilyen arányban csíptük el az EHF Kupa újdonsült győztesét. Az első félidőben jól kezdtünk, de utána kicsit leálltunk, nagyon nehezen álltunk rá a tempónkra, nehéz perceket éltünk át. A szünetben átbeszéltük a védelmünk problémáit és a nyitott védekezés elleni támadás lehetőségeit, és ez jót tett. Sikerült felpörögnünk, fontos gólokkal növelni folyamatosan az előnyünket. Amikor már pörgősen játszottunk, nem is volt gond - éreztük, hogy megszerezzük a győzelmet. Nagyon boldogok vagyunk - és persze nagyon készülünk a Győr elleni aranycsatára is!

Következő ellenfél a Cornexi

Soha nem szenvedtünk még vereséget a székesfehérvári együttestől.
Reméljük most sem lesz másképp és győznek Dettiék!

Közel a cél

A szezon utolsó előtti mérkőzésén Cornexi-Alcoa otthonába látogat a Dunaferr.
Szabó Edina együttese vasárnap csodálatos játékkal verte a Győrt, ledolgozva 6 gólos hátrányát az EHF döntőben, és elhódította a kupát. Kérdés, hogy Tápaiék mennyire tudták kipihenni magukat, mennyire képesek egy ilyen óriási mérkőzés után felpörögni egy bajnoki találkozóra.

A Győr a Ferencvárosnál vendégeskedik. Görbiczéknek össze kell szedniük magukat, ha versenyben akarnak maradni a bajnoki aranyért!
Ha mind2 meccsen a Dunaferrnek kedvező eredmény születik, akkor akár Székesfehérváron is ünnepelhetnénk az aranyérmet! ;)

2005.05.18.
Gadrika

A női kézilabda NB I felsőházi rájátszásában a címvédő Dunaferr hazai pályán két góllal győzte le a Ferencvárost.

A listavezető újvárosiak ezzel három pontra növelték előnyüket a második Győrrel szemben, míg a Ferencváros továbbra is a harmadik helyen áll, szintén három egységgel megelőzve a Cornexi-Alcoa-HSB Holding gárdáját. A győriek és a fehérváriak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

A Dunaújvárosban elbúcsúzott a hazai közönségtől a visszavonuló Bohus Bea és Pálffy Zsuzsa, a Dániába igazoló Pálinger Katalin, és a szintén távozó Mihaela Cracana.

Női kézilabda NB I, rájátszás az 1-4. helyért, 4. forduló
Dunaferr-Ferencváros 28-26 (16-9)

2005.05.08.
Gadrika

- felkerültek O.J. képei a Győr elleni mérkőzésről és Myssure beszámolója
- NSO cikk itt

Természetesen telt ház, fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat a női bajnokság szuperrangadóján. Nem volt gyenge a tét: megteszik-e a győriek legnagyobb lépésüket az aranyérem felé vagy - mint reméltük - a Dunaferr csapata tartja életben esélyeit a végső sikerre. Ez utóbbihoz mindenképpen győznie kellett a mieinknek a zöld-fehérek ellen, s csapatunk minden tagja jó előre és nagyon nyomatékosan ígérte, hogy ezt meg is teszik.

Egyszer fent, aztán lent

Ígéret ide, fogadkozás oda, nem kezdtük jól a találkozót, mert ugyan Pálinger egyből védéssel nyitott, de két labdát is elszórtunk, amiből gyorsan indult az ETO, s Gogirla, valamint Vérten góljaival pillanatok alatt kétgólos előnyt szerzett (0-2). Szerencsére Radulovics azonnal válaszolt, majd Kindl átlövésével és Gáspár indulásból lőtt góljával végre a 6. percre kiegyenlítettünk, sőt, egy Németh Helga találatával már nálunk volt az előny. Vincze kiállítása alatt is gólt szerzett csapatunk, s bár a válasz is azonnal jött a túloldalról, innentől kezdve egyértelműen a mieink percei következtek: remekül összeállt a Dunaferr-védelem, Pálinger parádézott, s végre elöl is pontosak, kíméletlenek voltunk. Előbb Radulovics ejtette át Sirinát, aztán Ferling és Kindl is betalált a győri kapuba, így Róth Kálmánnak nem volt más választása, mint már a 12. percben időt kérni (8-4). Nyitottabb védekezésre tértek át a győriek, s ez szemmel láthatóan megfogta csapatunkat. Ugyan Ferling újabb góljával még egyszer sikerült átjátszani a vendégek védekezését, de több eladott labdából alig egy perc alatt két gólt lőtt az ETO. Kindl szinte azonnal visszaállította a négygólos hazai fórt (11-7), a záró tíz perc azonban egyáltalán nem a mieinkről szólt: a nyitott, agresszív győri védelem ellen egészen egyszerűen nem találta az ellenszert csapatunk, s a szerzett labdákból induló vendégek szépen lassan megkezdték a felzárkózást.

Hiába variálta a felállást Kiss Szilárd, egymás után három gólt lőttek a vendégek, s a 28. percre feljöttek egy találatra (12-11). Sőt, többször is az egyenlítésért támadhattak, de vagy Pálinger, vagy egy-egy technikai hiba megakadályozta őket ebben. Éppen ezért jött számunkra nagyon jól Pigniczki utolsó percben lőtt gólja - így legalább a szünetre kétgólos előnnyel mehettünk, de hogy nyugodtak nem voltunk, az biztos (13-11).

Dunaferr-parádé

Nem tudni, mit mondott Kiss Szilárd a szünetben tanítványainak, de a második játékrészre harapott a csapat. Ugyan az első két támadását ezúttal is elhibázta együttesünk, de remek védekezésével tartotta a győri gárdát, aztán már a támadások is elkezdtek óramű pontossággal működni - innentől pedig nem lehetett kétséges, hogy melyik a jobb csapat. Miközben a győriek csak szenvedtek a mieink védőfala előtt, addig Ferling, Radulovics, s a csereként beállt Pálffy gyakorlatilag akkor lőtt gólt, amikor akart, így amikor a 42. percben ismét időt kért Róth Kálmán gyakorlatilag eldőlt a meccs (20-13). A félsz azonban még mindig ott volt a szurkolókban, hiszen az utóbbi időben nem egyszer előfordult már, hogy tetemes előnye birtokában elkényelmesedett együttesünk, de ezúttal szó sem lehetett erről: Pálinger és a hazai védelem továbbra is parádézott, s mikor elérkeztünk a meccs utolsó tíz percéhez már csak az lehetett a kérdés, hogy meglesz-e a kiütés (24-15). A végjátékban aztán visszavett a tempóból együttesünk, Ferlingék próbálták ziccerig játszani támadásaikat, így az ETO hiába tett meg mindent a felzárkózásért, erre csak akkor volt esélye, amikor az utolsó percekben már közönségének próbált játszani a Dunaferr: ekkor több hiba is becsúszott a játékba - de csak ezzel csak a végső megpadlózást kerülhette el a győri formáció. Ezzel együtt a mérkőzést egyetlen kisebb hullámvölgytől eltekintve nagyon magabiztosan hozta csapatunk - a vége 26-20 arányú Dunaferr-diadal, amivel továbbra is életben tartotta reményeit a bajnoki aranyérem megszerzésére. Igaz, ehhez még a Cornexi és a Győr otthonából is el kell hozni a két bajnoki pontot - de a mai játék a kétkedőket is meggyőzte arról, hogy ez sikerülhet.

"Nem lehetett kétséges"

A mérkőzés után Kiss Szilárd természetesen elégedett volt tanítványai játékával, bár, mint azt a DO-nak adott villámértékelésében elmondta, elsősorban csapata második félidei játékát figyelhette különös örömmel: - Nem a legjobban kezdtük a találkozót, kicsit magunkra engedtük az ellenfelet, de ahogy belemelegedtünk a játékba, s azt tettük, amit megbeszéltünk, azonnal átvettük a meccs irányítását. Az ETO nyitott védekezése a második félidő végén sajnos megfogta a csapatot, de a félidőben rendezni tudtuk sorainkat - az pedig külön öröm, hogy a második játékrészben már a nyitott győri védelem sem okozott gondot. Nem lehetett kétséges a győzelmünk, de elsősorban a második félidei teljesítménnyel vagyok elégedett. Fontos lépést tettünk a célunk eléréséhez - de nagyon kell koncentrálnunk a továbbiakban is: végig ezzel az elszántsággal kell játszanunk ahhoz, hogy megszerezzük az aranyérmet.

Spigott
(Dunaújváros Online Hírek)

2005.05.02.
Gadrika

- felkerült Myssure beszámolója a Cornexi elleni meccsről

Következő ellenfél a Győri ETO

Minden eddiginél fontosabb mérkőzéshez érkeztünk a magyar bajnoki hajrában!
Ha sikerül megfogni a Győrt, akkor a tabellán helyet cserélünk a jelenleg listavezető zöld-fehérekkel.
Reméljük, hogy Detti megint csúcsformában lép pályára, akkor nem lehet gond! ;)

Hajrá Detti!
Hajrá Kohász!

Egymás elleni mérkőzések a szezonban:

MK döntő, 2005.04.03. - Győr
Győri ETO - Dunaferr NK: 26 - 24 (16-12)

Legutóbb a Győrrel a MK döntőjében találkoztunk, ahol durva játékuknak és a páratlanul gyenge bírópáros segítségének köszönhetően sikerült nyerniük egy rossz formában lévő Dunaferr ellen.
A Kohász góljainak nagyrészét Boki szerezte (11), Detti sajnos formán kívül játszott.

14. forduló, 2004.12.29. - Dunaújváros
Dunaferr NK - Győri ETO: 22 - 22 (13-8)

A találkozó előtt a szurkolók és a Dunaferr vezetősége köszöntötte mindkét gárda EB-résztvevő játékosait.
A mérkőzés nagy részében vezettünk, volt, hogy 5-6 góllal is, a végére mégis elfáradt a csapat, így a győriek egy nagy hajrával tudtak pontot rabolni Dunaújvárosból. Tegyük hozzá, hogy teljesen megérdemelten. A Dunaferr gólokat Boki(6), Detti(5) és Kindl Gabca(3) szórták leginkább.
A Kiss Szilárd a találkozó után elmondta, hogy ugyan a győriek játékban egyáltalán nem voltak jobbak, küzdeni tudásban, erőnlét tekintetében és pontosságban egyértelműen a mieink fölé kerekedtek a hajrában; végül ez okozta a kellemetlen pontvesztést.

3. forduló, 2004.09.26. - Győr
Győri ETO - Dunaferr NK: 25 - 31 (13-16)

Mivel az előző évadban négyből háromszor vereséget szenvedtek a mieink a zöld-fehérektől, alaposan fűtötte őket a visszavágás vágya, ugyanakkor a hazai pálya egyértelműen a győriek mellett szólt. Ennek ellenére sima újvárosi győzelem született!
Pálinger Kati szinte VB formában védett, a legeredényesebb játékos Boki és Ivett volt. 7szer találtak az ellenfél kapujába, Detti pedig 6 góllal vette ki a részét a Győr elleni sikerből.