Főoldal | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák| Letöltés | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

2005. februári hírek

____________________________________________________________________________________________

2005.03.25.
Gadrika

Detti parádé a felkészülési meccsen

Akárcsak egy nappal ezelőtt, ma délelőtt is győztesen hagyhatta el a pályát a Dunaferr női kézilabda-csapata: a két együttes "lemásolta" a tegnapi meccs végeredményét, lányaink ismét négy góllal verték Románia válogatottját.

Dunaferr NK - Románia
31-27 (16-16)

Dunaferr NK: Cracana, Pálffy 2, Pigniczki 1, Németh 2, Kindl 1, Ferling 11, Vincze 2. Csere: Radulovics 4, Bohus 4, Bulath 4, Gáspár.
Edző: Kiss Szilárd.

Hat nap alatt a negyedik mérkőzésükre készülődtek ma délelőtt a Dunaferr női kézilabdázói, akik a tegnapi győzelem után délelőtt újra Románia nemzeti együttesével mérték össze erejüket. A tegnap esti mérkőzés egyik "áldozata", Pálinger Katalin ezúttal nem léphetett pályára, ugyanakkor Pigniczki Krisztinára már számíthatott Kiss Szilárd vezetőedző.

Kiegyenlített küzdelemben

Nem kezdődött túl jól számunkra az összecsapás, mert Bohus góljával ugyan még mi szereztük meg a vezetést, de a támadásban elkövetett hibáinkat rengeteg indulásból lőtt góllal bosszulták meg a románok, s az 5. perc végére már három góllal vezettek (2-5). Fórját a félidő derekáig tartotta is a román csapat - a vendégeknél elsősorban a jobbszélső, Nechita villogott -, de aztán Ferling két, valamint Németh Helga egy találatával kiegyenlítettünk. Majd miután végre Cracana is találkozott a labdával, újra Ferling percei következtek: Detti kétszer is büntetett hetesből, s a 17. percben már nálunk volt az előny (10-9). Ekkor a vendégeken volt a hibázás sora, s a technikai bicsaklásokat a Dunaferr is gyors gólokkal büntette - de egyáltalán nem nyugodhattunk meg, mert a román csapat remekül küzdve a félidő végére ledolgozta hátrányát. Olyannyira, hogy az utolsó másodpercekben Németh Helga újabb találatára volt szükségünk ahhoz, hogy ne az ellenfél vonuljon előnnyel az öltözőbe (16-16).

Megugrások

A második játékrész elejét is jobban kezdte ellenfelünk, igaz, ekkor Kiss Szilárd nemcsak védekezésben, de támadásban is egyre többet forgatta csapatát, s ez újabb hazai hibákban jelentkezett. A 35. percben Cracana két nagy védése fújt ébresztőt a lányoknak, akik ezt követően a pályára visszatérő Ferling góljaival ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést. A félidő derekán ismét három góllal álltak jobban a mieink (24-21), s bár a románoknak volt még egy fellángolásuk, de Ferling újabb duplája mellett végre Radulovics is betalált az egyébként jól védő Tamás kapus hálójába - eldőlt a meccs kimenetele (27-23).

A több kiállítással tarkított véghajrában felváltva dobálták góljaikat a csapatok, de a mieink vezetését nem fenyegette veszély: a végén még a "csattanó" is összejött, Vincze Melinda egy pazar "kínai figura" végén kialakította ki a tegnapit lemásoló 31-27-es végeredményt. Tiszta haszon Kiss Szilárd vezetőedző a találkozó után elsősorban annak örült, hogy ezúttal is sikerült legyőzni a jó erőkből álló román csapatot, bár, mint azt a DO érdeklődésére elmondta, a hajrában már nagyon érződött a lányokon a fáradtság: - Ezúttal több volt a hiba a támadásainkban, mint tegnap, s ezért sok gólt kaptunk indulásból. Ennek ellenére ismét csak azt tudom mondani: a mai mérkőzés is rendkívül hasznos volt, mert újabb taktikai variációkat próbálhattunk ki. Különösen értékes a siker úgy, hogy hat nap alatt ez már a negyedik mérkőzése volt a csapat tagjainak, akik fáradtságukat legyőzve is el tudtak húzni ellenfelüktől a véghajrában - ez mindenképpen biztató a jövőre nézve. A mester érdeklődésünkre elmondta: ma még egy edzés vár a lányokra délután, aztán legközelebb már csak kedden találkoznak egymással - s addig mindenki kipihenheti a hét fáradalmait. Kellemes húsvéti ünnepeket!

forrás: Dunaújvárosi Online

2005.03.25.
Gadrika

Sikeres Pécs elleni bajnoki, majd pardés barátságos válogatott meccs Győrben és egy kemény felkészülési mérkőzés a román válogatott ellen. Ezek a szerda és a csütörtök eseményei.

Detti nyilatkozata a handball.hu-nak a válogatott meccs után:
Akárcsak az eddigi három mérkőzésünkön, egy nagyon jó szellemű csapat játszott a pályán. Jó látni azt, hogy mindenki így küzd és hajt a magyar válogatott mezében. Mivel én vagyok az egyik "nagy öreg", ráadásul az irányító poszton játszom, Németh András vezéregyéniségnek jelölt ki, akárcsak Görbicz Anitát. A lehetőséggel megpróbálunk élni, és jólesik, hogy a fiatalok hallgatnak ránk és megpróbálják megcsinálni, amit kérünk tőlük. A Bajnokok Ligájával kapcsolatban elmondhatom, hogy a legjobb négybe jutott csapatok mindegyike borzasztóan erős, így tehát teljesen mindegy, hogy kit kaptunk. Az egy kicsit nehéz, hogy a visszavágót idegenben játsszuk, mindenesetre nagyon várjuk már a Slagelse elleni elődöntőt, amelyre átköltözünk a Jégcsarnokba, ahol pokoli hangulatra számítunk! Azt hiszem, a sok gond még jobban összekovácsolt minket.

Belinkeltem az összes cikket, ami ezekhez a mérkőzésekhez kapcsolódik:
- Pikker-PTE-PEAC-Dunaferr SE 16-31 (9-17) (NSOnline)
- Válogatottak nélkül is ment (handball.hu)
- Németh András együttese a győri Balázs-kupa vendége (NSOnline)
- A magyar válogatott gálaelőadása (handball.hu)
- Robogott a magyar expressz (NSOnline)
- Szépen formálódnak a fiatalított keretek (NSOnline)

- NSO - Nap témája: Dunaferr-varázslat a BL-ben
- Ismét dán ellenféllel, megint itthon kezd a Dunaferr (NSO)

Gadrika

Viborg HK legyőzte a 10. helyen álló Kolding IF gárdáját, így továbbra is őrzi 1. helyét a dán tabellán. Az üldözők közül a Slagelse DT és az Aalborg DH is győzni tudott, így nem valószínű, hogy Jurackéknak sikerül az alapszakasz első helyét megszerezni, hiszen a 2. és 3. helyen álló csapatok egy meccsel kevesebbet játszottak és a Viborgnak csak egy pont az előnye.

Viborg HK - Kolding IF 31-26 (15-11)
Viborg Stadionhal, 1819 néző
Vez.: Gramm Pedersen, Mortensen

a Viborg góllövői: Grit Jurack 7/1, Henriette Mikkelsen 6, Rikke Skov 5, Olga Assink 4, Kristina Bille 3, Katrine Fruelund 2/1, Camilla Thorsen 1, Isabel Ortuno Torrico 1, Trine Troelsen 1, Chao Zhai 1/1
a Kolding góllövői: Lene Thomsen 6/1, Nodjialem Myaro 4, Louise Svalastog 3, Susanne Kastrup 3, Camilla Carstens 2, Pernille S. Hansen 2, Louise Föns 2, Majbritt Kviesgaard 2, Pernille Knudsen 1, Lise Binger 1

kiállítások: 2 perc; 4 perc
(forrás: handball.hu)

Info a Viborgról

2005.03.14.
Gadrika

A tegnapi meccshez kapcsolódó cikkek:

- A fáradtsággal nem bírt a Dunaferr (handball.hu)
- Sovány előny (Dunaújvárosi Online)
- Sovány előny a visszavágóra (NSO)

2005.03.13.
Gadrika

Egy gólos előny a viszavágóra

Egy gólos előnnyel utazhat 19-én Dániába a Dunaferr csapata. Az első félidőben a Viborg határozottab játékot mutatott, míg a mieink zavartak voltak. 4 gólos hátrányban kezdtük a második a félidőt. Szerencsére sikerült Sziszibának felrázni a csajokat és pardés játékkal 15-20 perc leforgása alatt már 4 gólos előnyre tett szert a Dunaferr! Detti csodálatosan játszott! Jó volt látni Bokit is újra a pályán!
Mindenki fantasztikus volt!
A végére sajnos egy gólosra csökkent ez az előny, de ha a lányok úgy mennek ki Dániában is a pályára, mint itt a második félidőre, akkor a világ bármely csapatát képesek legyőzni!

2005.03.12.
Gadrika

Radulovics, Kindl és Bulath is játszhat a híres dánok ellen

Története során negyedszer jutott női BL-negyeddöntőbe a Dunaferr. A korábbi szereplések közül az 1998-1999-es évad a legemlékezetesebb, amikor az újvárosiak a végső győzelemig meneteltek (a döntőben a szlovén Krim Ljubjanát múlták felül).

A korábban már KEK- és EHF-kupa-győzelmet is arató Dunaferr a dán bajnok Viborgot fogadja, s tudjuk, az északiak ellen általában nehezebben érvényesülnek a magyar csapatok. Igaz, ellenkező példa is akad, s legutóbb a válogatott mutatott ilyet a mindig hatalmas önbizalommal játszó dánok ellen.

A Dunaferr világklasszis kapusát, a pályafutását nyártól Koppenhágában folytató Pálinger Katalint alaposan kiismerhették az olimpiai bajnok legjobbjai, hiszen az Ikast elleni BL-meccseken és a válogatott csatákban is kulcspozíció jutott a kapusnak.

"Kedvelem a dán kézilabdát - mondta Pálinger -, és úgy gondolom, hogy csapatunknak fekszik a északi stílus. A puding próbája persze az evés. Az első perctől az utolsóig maximálisan kell teljesítenünk, egy pillanatra sem lazulhat a koncentrációnk. Az északiak játéka az ellenfél hibáira épít. Az Ikast ellen ez jól látszott, a pontatlan támadásainkat kíméletlenül megbüntették. Két erős csapatról van szó, jól ismerjük egymást. Az itthoni kezdést nem tekintem nagy hátránynak, sőt ez számunkra kedvező is lehet."

Radulovics Bojanáért sokan aggódtak az elmúlt hetekben, hiszen orrcsonttörést és agyrázkódást szenvedett. "Már jobban vagyok, s bár az orrom még fáj, már edzettem, s vasárnapra nem lesz semmi bajom - mondta. - Nem tudom elképzelni, hogy idehaza kikapjunk."

A dunaújvárosiak közül Németh Helga ismeri legjobban az ellenfelet, hiszen a nyáron tért vissza Viborgból. "Azóta a belső posztokon játszókat kicserélték a dánok - vélekedett -, de továbbra is nagy tudású, sikeréhes játékosok alkotják a csapatot. Sokat fognak egyénileg vállalkozni, és erősségük, hogy képesek hatvan percen keresztül magabiztosan kézilabdázni. A mi csapatunk széles védekezési repertoárral rendelkezik, s ezzel meglepheti a dánokat."

Kiss Szilárd edzőnek bőven volt gondja, hiszen a sérült Lovászra és Nagyra még sokáig nem számíthat, valamint csak most kezdi utolérni magát a lábadozó Bulath és Radulovics, Kindlt pedig az influenza viselte meg. "A lehető legnehezebb ellenfelet kaptuk - mondta az edző -, de hazai pályán még ilyen előzményeket követően is meg tudjuk nehezíteni a dolgát. "

forrás: NSO

2005.03.11.
Gadrika

A BL negyeddöntőhöz kapcsolódó cikkek:

- Harcra kész újvárosiak (nso)
- Rossz főpróba Koppenhágában (handball.hu)
- BL: megkezdődnek a negyeddöntők (handball.hu)

2005.03.10.
Gadrika

Viborgról készítettem egy kis összeállítást, statisztikákat... ...
az alábbi oldalon nézhetitek meg:

Ha esetleg valamilyen infót hiányolsz, akkor írd meg!

2005.03.08.
NSO

Ivettet mégis megműtik!

A podgoricai BL-mérkőzésen keresztszalag-szakadást szenvedő Nagy Ivett térdét mégis meg kell műteni. "Szépen gyógyult a sérülésem, az edzéseken már sprintelni, cselezni is tudtam, de nem éreztem kellőképpen biztosnak a mozgásomat - mondta a válogatott balszélső. - Ezért úgy döntöttem, kedden Budapesten Hangody László professzor műtse meg a térdem. Ô Pérez Carlos és több más élsportoló térdével is szinte csodát művelt. Nem akarok csalódást okozni szurkolóinknak, hogy esetleg nem a régi Nagy Ivettet láthatják a pályán. Inkább szeretnék tökéletesen felépülni, és a kemény alapozást követően Kiss Szilárd, illetve a válogatottban Németh András rendelkezésére állni. Nagyon szorítok az újvárosi lányokért, hogy nélkülem is meg tudják oldani a rájuk váró BL- és bajnoki feladatokat."

2005.03.08.
NSO

Hazatért a magyar válogatott Dániából!

"Remek hetet zártunk - értékelte az elmúlt napokat Németh András szövetségi kapitány. - Előzetesen nem örültem ezeknek a tesztmérkőzéseknek, de utólag azt mondom, nem is voltak rosszak. Csak minimális taktikai tervet tudtunk összeállítani az átalakuló, fiatalodó keretnek, ám a lányok ezt sikeresen megvalósították. A válogatást is eredményesnek tartom, alig akadt olyan játékos, aki ne érte volna el a kívánt szintet. Elégedett lehettem Borbás és Gaál játékával, valamint Bódi is jó benyomást keltett. Szűcs is igyekezett élni a lehetőséggel, és egyértelmű, hogy neki - főleg, ha még jobban feloldódik - a keretben a helye. Mehlmann és Tóth folyamatosan jó formában volt, Görbicz is többször igazolta klasszisát, igaz, tőle azt várom, hogy még markánsabban, a képességeinek megfelelően kézilabdázzon. Kapusaink felváltva, negyven százalék fölötti eredményességgel védtek. Az akarattal sem volt volt gond, de azt nem várhatom, hogy tizenhat játékos egyszerre legyen csúcsformában."
A mester szerint a közösség formálásának is használt a három mérkőzés, és ezt várja a szlovákok elleni, március 23-i, győri meccstől is.

2005.03.05.
Gadrika

Továbbra is veretlen a "megfiatalított" magyar válogatott! Szerdán, többek közt Detti fantasztikus játékának(és 9 góljának) köszönhetően 29-20-ra vertük Dánia szintén fiatalokból álló gárdáját.
A szombati találkozóra már Dániába került sor. Itt tetemes hátrányt dolgozott le a dán csapat, miután 5-1es védekezésre váltottak. A vége 27-27 lett.
A mai, frederikshavni találkozón ismét a magyarok diadalmasokdtak! 26-23-ra nyerték a találkozót!
Az első félidő végére sikerült átvenni a vezetést és a dánok innentől kezdve csak kapaszkodtak... a vége 3 gólos magyar győzelem!

Detti mind3 mérkőzésen a csapat legjobbjai között volt! A magyaroszági találkozón messze kimagaslott a mezőnyből 9 gólával és mutatott játékával. A második találkozón Melhmann és Tóth mellett őt is kiemelte a magyar kapitány. Ma pedig szintén Ibivel és T.Timivel volt a magyar csapat legjobb góllövője!

Dunakeszi, 400 néző. V: Kovács P., Wiedermann
Az NB I/B Keleti csoportjának utolsó előtti helyén négy megszerzett ponttal szerénykedő gödiek bravúrok sorozatával jutottak a legjobb nyolc közé. Mivel a városban csak a közeljövőben készül el a sportcsarnok, a lelkes kiscsapat Dunakeszin fogadta világhírű ellenfelét.
Közel a meccs harmadáig tartották a lépést ellenfelükkel a hazaiak. Ezt követően a szünetig már csak vendéggólok születtek, pontosan egy tucat. Ezen időszakban az erőtlen gödi próbálkozásokat rendre lekontrázták Kiss Szilárd tanítványai. A szünet után is nagy fölényben volt a Dunaferr, fiatal játékosai közül többen is nagyszerű teljesítménnyel hálálták meg az edzői bizalmat. Margaritovits mester együttese pedig remekül kűzdött és sportszerű játékkal zárta idei remek kupamenetelését.

GÖD: Székely - BAKSA 5 (1), Némethné 1 (1), Gór-Nagy 2, Orosz 2, Lázár Sz. 2, Békési. Cs: Szondi, Fekete (kapusok), Lázár I., Vincze Zs. 2, Balázsovits 3 (3), Szilágyi. Edző: Margaritovits Milenko

DUNAFERR: CRACANA - PÁLFFY 6, Pigniczki 2, Németh H. 2 (1), Gáspár 1, Bohus 2, VINCZE M. 5. Cs: Molnár (kapus), SZEPESI 6, Kindl 2, Ferling 4 (1), Trufán 1, TAKÁCS 5, Fauszt 2. Edző: Kiss Szilárd

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2-2. 11. p.: 5-4. 17. p.: 7-6. 23. p.: 7-11. 46. p.: 12-28
Kiállítások: 0, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2

2005.03.02.
Gadrika

MK ellenfelünkről

A Dunaferr a Gödi SE együttesével találkozik a Magyar Kupában, hogy megmérkőzzenek a legjobb 4-be kerülésért. A Pest megyei csapat az NB1/B keleti csoportjában az utolsó előtti helyet fogalja el. 14 forduló alatt mindössze győzelemre és 2 döntetlenre futotta erejükből. Legeredményesebb játékosuk a 20 esztendős Baksa Roxana, aki 12 mérkőzésen 82 gólig jutott(6,83as gólátlag). Dettiéknek minden esélyük megvan a továbbjutásra!

Webmaster: Gadri - gadrika@vipmail.hu