____________________________________________________________________________________________

Ma késő délutánra hazaérkezett a magyar válogatott Franciaországból és estére a mi kis csapatunk is.
A szombati Dunaferres karácsony és edzőmérkőzések után jelentkezem.

2007.12.16.
Gadri
Díjátadás

Véget ért a díjátadó ceremónia, a győztes oroszok mellett a harmadik helyen végzett német csapat is úszott a boldogságban.
A képek beszéljenek inkább helyettem!

Fotók a díjátadásról:
- itt

2007.12.16.
Gadri
Görbicz az ALL STAR csapatban

Válogatottunk ugyan leszerepelt a világbajnokságon, de Görbicz Anita teljesítménye mellett a szakma nem ment el szó nélkül.
A magyar irányítót beválaszották az ALL STAR csapatba.

Oroszország a világbajnok!

A 2005-ös szentpéterváron megszerzett címét védte meg az orosz válogatott. A döntőben az eddig remeklő norvégokat verték úgy, hogy egy pillanatra sem forgott veszélyben a győzelmük.
Hihetetlen fegyelmezett védekezés jellemezte Trefilov együttesét. Már a félidőben négy gólos volt az orosz előny, és úgy tűnt a mozgékony norvégoknak továbbra sem sikerül középen rést találni a masszív falon. Szélről próbálkoztak, de a pazar teljesítményt nyújtó Suslina, akit a meccs legjobbjának is megválaszottak a találkozó után, bravúrt bravúrra halmozott.
A végeredmény Norvégia-Oroszország 24-29.
Iskolajátékot láthattunk egy világbajnoki döntőben, az oroszok teljesen megérdemelten vehették át a győztesnek járó aranyérmet a találkozó után.

Képek a meccsről:
- itt

2007.12.16.
Gadri
Bronzérmet ért a német "feltámadás"

A világbajnoki harmadik helyért játszott mérkőzésen a románok kétszer is vezettek hat góllal, de végül a rendes játékidőben sikerült a németeknek az egyenlítés. Így hosszabbításban dőlt el a bronzérem sorsa. Jurack kitűnő játékának és a jó kapusteljesítménynek köszönhetően, hatalmas csatában Németország - Románia 36-35.
A német lövő a románoknak lőtt 12 góljával már 85 találatot jegyzett, így megelőzte a gólkirályi címért folytatott harcban Görbicz Anitát, aki a világbajnokságon 80 találatot szerzett.

Képek a mérkőzésről:
- itt

2007.12.16.
Gadri
Franciaország: 5. hely

A VB utolsó játéknapján a második mérkőzést a házigazda Franciaország játászotta Dél-Korea együttesével. A tét az ötödik hely volt.
A koreaiak végül egy gólos vereséget szenvedtek az utolsó pillanatokig izgalmas találkozón.

- itt

2007.12.16.
Gadri
Negyedik vereség zsinórban

A magyar csapat nem teljesítette a VB-re kitűzött célt, hiszen Angola csapata ellen maradt alul a ma reggeli első helyosztó mérkőzésen, ahol a tét a 7. hely volt.
Az afrikai cspat ellen a szünetben 3 góllal vezettünk, de a lányok nem vették elég komolyan a folytatást és végül egy góllal kaptak ki Görbéék. Zsinórban ez volt a negyedik veresége Németh András együttesének a világbajnokságon.

ANG - HUN

2007.12.15.
Gadri
Norvégia is a döntőben

Kiélezett küzelemben egy magas színvonalú meccsen Hammersengéknek sikerült kiharconi a győzelmet a németek ellen, így a norvég csapat lesz az oroszok ellenfele a holnap délutáni vilábajnoki döntőben.

2007.12.15.
Gadri
Könnyed orosz győzelem

Az első elődöntő mérkőzést könnyedén nyerte Oroszország csapata a románok ellen. 8-17-es félidőt követően a végeredmény 20-30, ezzel az első résztvevője a franciaországi világbajnokság döntőjének a magyarokat búcsútató Trefilov együttese.

Újabb vereség

Sajnos a magyar csapat nem tudta megismételni a tegnapelőtti, oroszok elleni játékát.
Az 5-8. helyért játszott mérkőzésen szinte végig a házigazda franciák vezettek.
Tőlünk az első játékrészben Görbe és Sopi szórta meg magát, rajtuk kívül csak Detti, Vérten Orsi és Balogh Bea tudott egy-egy gólt lőni. 15-16os hátrányban keztük a második félidőt, kiegyenlítettünk, de nem sikerült átvenni a vezetést, sőt! Szép fokozatosan megléptek a franciák. A vége 32-27, ami azt jelenti, hogy holnap délelőtt Angola csapata ellen játszanak Dettiék a 7. helyért.

- ITT

2007.12.13.
Gadri
Négy között a románok

Hatalmas csatában, a 2. hosszabbítás után vívta ki Románia csapata a négy közé jutást.
Ezzel kiderült, hogy a magyar csapat a házigazdák ellen lép pályára az 5-8. helyért.

2007.12.13.
Gadri
Magabiztos Norvég győzelem Korea ellen

Ahogy azt sejteni lehetett nem ütköztek nagy ellenállásba Gro Hammersengék a dél-koreai csapat elleni negyeddöntő.
Az ázsiaiak negyed óráig tudták csak tartani a lépést, majd fokozatosan nőtt a norvég csapat előnye. Félidőben már 16-12-re vezettek, majd beindult a henger, Lunde lehúzta a rolót és a vége magabiztos, 11 gólos norvég győzelem lett.

Fotók hamarosan!

2007.12.13.
Gadri
Magyarország - Oroszország

A második negyeddöntő a mai napon a Magyarország - Oroszország találkozó volt.
A két kimaradó játékosunk Borbás Rita és Szucsánszki Zita.
A csarnokban kb. 9000en gyűltek össze a kezdő sípszóra.
A mérkőzés előtt Görbicz Anitát köszöntötték 125. válogatottsága alkalmából.

A Vérten, Ferling, Görbicz, Tóth, Kovacsicz, Szamoránsky sorral kezdtük a mérkőzést, védekezésben Ferlinget Szűcs váltotta.
Az oroszok szereztek vezetést, majd Vérten egyenlített. Polenova hetesére Piros válaszolt, az ötödik percben ezzel volt 2-2 az állás.
Továbbra sem tört meg a tendencia és felváltva találtak be a csapatok. Detti góljával lett 4-4 az állás.
A 12. percig kellett várni a magyar vezetésre, Kirsner találatával lett 9-8 ide. Kovacsicz találatára nem volt válaszuk az oroszoknak, majd az első Pálinger védést követően Vérten futotta le az oroszokat és talált be, ezzel először vezetett 3 góllal a magyar csapat.
Újabb Páliger bravúrt egy Görbe gól követett és a 18. percben 14-10-re vezettek Dettiék. A 21. percben ismét szép akciót játszottak Görbéék Kovacsicz-ra, Pálinger is egyre több bravúrt mutatott be, így 6 góllal ment már a magyar csapat.
Két gyors orosz gól után 17-13-as állásnál ismét elveszítettünk elöl egy-egy labdát, így a jelentős előny pillanatok alatt két gólosra apadt. Németh András ki is kérte idejét, hogy lenyugtassa a lányokat és rendet tegyen a fejekben.
Sajnos ismét nem sikerült góllal befejezni a támadást, az oroszok pedig ledolgozták a hátrányt a mérkőzés 25. percére, sőt Turey góljával a vezetést is átvették. Sokáig nem örülhettek, hiszen Tóth Timi megtörte a magyar csapat gólcsendjét és egyenlített.
Fordult a kocka és mi futottunk az eredmény után. Emberelőnyben ismét Kovacsicz góljával egyenlítettünk.
Egy Kati bravúr után Szűcs indult meg lendületből a magyar kapu felé, és csak két percet érően sikerült megállítani. Az előnyből jól jött ki a csapat, ismét két gólos volt az előny. Az orosz kezek is megremegtek döntő pillanatokban, de Kovacsicz nem tudott hibázni, már hárommal mentünk.
Kiegészült Trefilov együttese és sajnos gólt is sikerült szerezniük, így 22-20as állásnál vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőben is nagy lendülettel kezdtünk, ismét 3 gólos volt az előny (23-20), de két kimaradt helyzet után egy találatra felzárkóztak az oroszok.
Polenova csapott oda Pirosnak, így a 35. percben 24-22-nél emberelőnybe kerültünk. Görbicz hétméteresből növelte az előnyünket, de hátul Hornyák Ági szabálytalankodott és ő is két percet kapott. Szerencsére nem lőttek gólt az oroszok, tőlünk viszont Balogh talált be, így 26-22-re léptünk meg. Ismét felváltva estek a gólok a 39. percben 27-23-nál hétmétereshez jutottak az oroszok. Kati kivédte a büntetőt, majd a kipattanót is hárította. Gólt lőnünk viszont nem sikerült, helyette kaptunk kettőt. 27-25-nél Anita talált be, de válasz is érkezett rögtön a másik oldalról.
Andryushina minimálisra csökkentette a hátrányt, egy perccel később ki is egyenlítettek az oroszok.
Tóth Timi támadóhibáját követően büntetőt kapott Trefilov csapata, amit értékesítettek is, ezzel először a második félidőben átvették a vezetést. Újra fej-fej mellett mentek a csapatok, de egy Ginnie bravúr után Balogh Bea találatával sikerült fordítani, Trefilov ki is kérte az idejét.
Mehlmann és Anita is gólt lőtt, ezzel 33-30-ra alakult az állás. 5-5 ellen támatak a csapatok, 34-32nél Vérten kapott 2 percet, Polenova pedig belőtte a hétméterest (34-33)
Tóth belemenése után egyenlítettek az oroszok. Németh András pedig időt kért.
Az első játékrészhez hasonlóan 6-7 perccel a félidő vége előtt megint rákapcsoltak az oroszok.
34-34 után 2 gólt lőttek, amire BB válaszolt, majd Kati bravúr után támadhattunk az egyenlítésért de csak időntúli szabaddobásig jutottunk, amit Mehlmann a sorfalba vágott. A vége 35-36.

A magyar csapat elnyerte a francia közönség szimpátiáját és vastaps közepette vonult le a pályáról.

Szombat délelőtt játszanak a lányok a francia-román mérkőzés vesztesével az 5. helyért.

KÉPEK A MÉRKŐZÉSRŐL: ITT

2007.12.13.
Gadri
Angola - Németország

A mai négy negyedöntő mérkőzés közül az első az Angola-Németország találkozó.
A meccs a várakozásoknak megfelelően kezdődött, hiszen a 8. percben már öt gólos (6-1) volt Jurackék előnye a kissé megilletődött afrikaiak ellen.
A játékrész közepétől felváltva találtak be a hálóba a csapatok és 8-14-es állással várták a folytatást a csapatok.
A második félidőben 2 gólra felzárkózott a lelkesen küzdő, igazi erőkézilabdát játszó Angola, de nem sikerült közelebb kerülniük a német csapathoz, akik a játékrész közepéől fokozatosan növelték előnyüket.
A mérkőzés vége előtt pár perccel az afrikaiak hajrázni kezdtek és ismét 3 gólra megközelítették Jurackékat. Ekkor a német kapitány kikérte idejét, ennek ellenére tovább csökkent a két csapat között a különbség, de Angola nem tudott élni a lehetőséggel, a vége 3 gólos német győzelem.
A találkozó legjobbjának a német csapatkapitányt, Grit Jurackot választották.

Hamarosan képeket is láthatok a mérkőzésről.

2007.12.13.
Gadri
Jelentés a Bercyből

Jelenleg zajlik az első negyeddönő, az Angola-Németország mérkőzés. A vártnál talán szorosabb csatát láthatunk, a második félidő elején csak két gól a német csapat előnye.
A 14.000 férőhelyes csarnokban szépen gyűlnek az emberek, a francia szurkolók hallhatóan az afrikai csapatért szorítanak.

A magyar csapatból a két kimaradó Rita és Zizi lesz.

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!

2007.12.12.
Gadri
Tragikus játék, koreai győzelem

Elnézésetek kérem, de technikai okok miatt csak ma tudok beszámolóval és képekkel szolgálni a Dél-Korea elleni mérkőzésről.

A találkozó előtt Dettit köszöntötték 125. válogatottsága alkalmából.
A csapat a Románia elleni győzelem után félvállról vette az ázsiai csapatot.
Az első félidőben a kezdősorunk nem remekelt, szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, borzasztó pontatlanok voltunk elöl és hátul is.
Az első 30 perc után az ázsiaiaknál volt az előny.
A koreaiak a második játékrészben nagyon bekezdtek, mieink pedig úgy tűnt, az öltözőben maradtak. Pillanatok alatt elhúzott Korea és végig szinte 10 góllal vezettek. A cseresorunk próbálta csökkenteni a különbséget, de sajnos nem sikerült. Hátsó alakulatunk ájáróház volt, nem tudtak Tomoriék mit kezdeni a gyorslábú ellenfelekkel. Egyedül Szűcs Gabira nem lehetett panasz, egy félidő alatt 8 találatig jutott. Az utolsó három percnek köszönhetően sikerült 5 gólra felzárkózni, a végeredmény 31-26 lett.

Ezzel a váratlan vereséggel a magyar csapat megnehezítette saját helyzetét, hiszen Oroszország csapata ellen kell kiharcolni ma délután a legjobb négy közé kerülést.

- itt

2007.12.08.
Gadri
Interjú

Detti a mai, németek elleni mérkőzés után beszélt pár szót az elmúlt három nap eseményeiről.

Mesélnél pár szót a lengyelek elleni találkozóról?
- Jó régen volt már. (nevet:)) Azt hiszem a vártnál egy kicsit nehezebb meccs lett belőle, mert nagyon szerettünk volna több góllal nyerni, de nem voltunk túl jó formában eddig, úgyhogy ennek a két pontnak mindenképpen nagyon örültünk.

Tegnap pihenőnapotok volt, hogy telt?
- Tegnap volt időnk végre egy kicsit tovább aludni, úgyhogy kipihentük magunkat, aztán volt egy kis városnézés, ami nem sikerült túl jól, mert esett az eső, úgyhogy kicsit hamarabb vége lett, mint ahogy terveztük.
Az este pedig videózásal telt. A németeket is megnéztük, meg megnéztük a Titok című filmet, ami a pozitív gondolkodásról szól és arról, hogy hogyan lehetnénk eredményesebbek. Úgy gondolom, hogy bejött, mert a gondolataink átfordultak szerintem egy kicsit jobb irányba.

A mai mérkőzéshez gratulálunk, nagyon jól játszottál, örülünk ennek az egy pontnak!

- Igen, mi is!!! Mi is nagyon örülünk az egy pontnak, nagyon értékes szerintem, legalábbis bízom bene, hogy úgy alakul majd a többi mérkőzés is, hogy sokat fog érni ez az egy pont. Annyiban mindenképpen nagyon sokat ér, hogy a csapatot nagyon jól összekovácsolják ezek a nehéz mérkőzések és a ilyen kiszenvedett pontok, úgyhogy én nagyon bízom benne, hogy sokra fogunk még menni ezzel a döntetlennel.

Így legyen! :)

2007.12.08.
Gadri
Végre kézilabda!

Németország-Magyarország 30-30 (14-17)

A tegnapi gyenge játékot követően ma kitett magáért a csapat. A VB győzelemre is esélyesnek tartott nagy rivális németek ellen végig egy jó iramú mérkőzésen szerezték meg az egyik pontot az utolsó pillanatban.

Gólszerzők:
Magyarország: Görbicz 8 (4), Ferling 6, Kovacsicz 5, Szamoránsky 4, Szűcs 2, Mehlmann 2, Vérten 2, Tóth T. 1

Németország: Jurack 6, Reiche 5 (3), Wörz 4, A. Müller 3, Hering 3, Melbeck 2, Krause 3 (1), Blacha 2, Baumbach 2.

Rémes játék, fontos győzelem

A dijoni csarnokban közel 2500-3000 néző előtt játszották a Lengyelország - Magyarország találkozót. Csapatunkból ezúttal a spanyolok ellen sérülést szenvedett Vérten Orsolya, és Tomori Zsuzsa voltak a kimaradók.

(Megjegyzem, a franciák ismét kitettek magukért és a nemzeti lobogót fordítva tették fel a zászlórúdra majd a magyar himnuszt félig játszották csak le.)

A mérkőzésen perceket kellett várni az első gólra, aztán felváltva találtak be a hálóba a csapatok. A születésnapját ünneplő Pálinger Kati bravúrjainak köszönhetően sikerült 3 góllal elhúzni. Ekkor a lengyel kapitány kikérte idejét, ami olyan sikeresnek bizonyult, hogy a szünetre két gólos hátránnyal vonultak a mieink. (11-13)
A második félidőben Tóth helyett Detti támadott és Borbás Rita is lehetőséget kapott. 15-20 percig egy "másik" magyar csapatot láthattunk a pályán, pár támadás elteltével már nálunk volt a előny.
Stabil 5 gólos fórunkat a mérkőzés utolsó 10 percéig sikerült tartani, majd ismét az első félidőben látott határozatlan védekezés és pontatlan támadójáték következett.
Szerencsére Pálinger ismét a legjobbkor fogott hetest és mutatot be bravúrokat, így a meccs végére megmaradt 2 gól az előnyükből. (28-26)

Pálinger Katin kívül senki nem nyújtott átlagon felüli teljesítményt, de lényeg a nagyon fontos két pont!
A sajtótájékoztatón Németh András, a magyar válogatott kapitánya elmondta, hogy a lengyelek legyőzéséhez 15 perc jó játék elegendő volt, és reméli, hogy a csapat mostantól ezt az arcát mutatja majd.

Holnap szünnap van, a magyar válogatott legközelebb 8-án 14.30-as kezdettel lép pályára Németország ellen.

HAJRÁ MAGYAROK!

Képek a Magyarország-Lengyelország mérkőzésről: ITT

Képek a Spanyolország - Németország meccsről: ITT

2007.12.04.,

Gyenge játék, gyenge játékvezetés

A spanyolok ellen 26-26-os döntetlent játszott, és így a remélt kettő helyett csak egyetlen ponttal kezdi meg a középdöntőt a magyar női kézilabda-válogatott a franciaországi világbajnokságon.

E csoport, 3. forduló:
Magyarország-Spanyolország 26-26 (13-14)
Nimes, 4000 néző:
v: Csernega, Polagyenko (oroszok)

gólszerzők:
Görbicz 6/5, Tóth 5, Vérten 3, Mehlmann 2, Kirsner 2, Borbás 2, Kovacsicz 2, Tomori 1, Szamoránsky 1, Balogh 1, Hornyák 1,
illetve Mangue 10/4, I. Fernandez 5, Aguilar 3, Pinedo 3, Martin 2, Berenguel 1, Ortuno 1, M. Fernandez 1
7 méteresek: 5/5, illetve 8/4
kiállítások: 10, illetve 18 perc
piros lap: Tomori (57.), Tóth (59.)

Az már hétfőn este eldőlt, hogy a két csapat továbbjutott kvartettjéből, most már csak az volt a kérdés, ki hány pontot visz magával a vb legjobb 12 együttesét felvonultató, csütörtökön kezdődő középdöntőbe.

Hornyák kiállításával indult az összecsapás, ám az emberelőnyben játszó spanyolok Pálingernek nem tudtak gólt lőni akcióból. Nehezen vette fel a ritmust a magyar együttes, a rivális még emberhátrányban is növelte az előnyét (10. perc: 2-5). A spanyol kapus, Sanchez remekelt, ráadásul több ízben is a kapufa védett helyette, míg a két átlövő, Mangue és I. Fernandez sorra lőtte a gólokat. A 18. percben, 9-6-os hátránynál Németh András szövetségi kapitány időt kért, és agresszívebb, fegyelmezettebb játékot kért. Mehlmann-nak továbbra sem ment, kétszer a kapufát találta telibe.

A folytatásban Görbicz egyre jobban összefogta a csapatot, amely létszámfölényben feljött 11-10-re. Közben a 100. válogatottságát jegyző Tóth is eredményes volt. Németh egyre többet cserélt, ám a kemény spanyol falat nehéz volt feltörni. A szünet előtti szakaszban Pálinger két büntetőt és másik két kísérletet is hárított, így csak egy gól volt a magyarok hátránya.

A fordulást követően sem játszott igazán jól a magyar együttes, de az akarattal nem volt gond. Emberelőnyt kihasználva Kirsner egyenlített a 36. percben, majd újabb találatával jött a fordítás, először a meccsen a magyarok vezettek (18-17). Görbicz újabb hétméteresével nőtt az előny, míg a spanyolok nyolc percig nem dobtak gólt, majd amikor mégis betaláltak, jött az egyenlítés (19-19). Mangue tarthatatlan volt, ő vitte a vállán a spanyol gárdát. Az ő tizedik találatával 22-21-re már ismét a rivális vezetett a 49. percben.

A külön őrzővel mozgó Görbicz megint fordított büntetőből (23-22), de Tóth ziccert rontott. Az izgalmas hajrában sok hibát ejtett mindkét csapat, majd Mehlmann bombagólt lőtt. Tomorit kiállították - neki ez volt a harmadik, így piros lapot kapott -, és Tóth újból pontatlanul célzott, de Mehlmann nem (26-24).

Az 59. percben időt kértek a spanyolok, majd Tóth megkapta a harmadik kétperces kiállítását 26-25-nél. 40 másodperccel a vége előtt jött az egyenlítés. Németh is időt kért, de újabb találat már nem esett.

A dijoni középdöntős csoportba a magyar és a spanyol, a román és a lengyel, valamint a német és a dél-koreai gárda került. A Németh-csapat csütörtökön - várhatóan 20:30 órától - a lengyel csapattal kezd.

"Nem játszottunk jól. A mérkőzés elején buta és szerencsétlen befejezések miatt nem tudtunk felpörögni, elbizonytalanodtunk. A támadások továbbra is gyengék voltak, átlövősből 20 kísérletből csak öt lett gól. A védekezésünk javult, de így sem sikerült nyerni. Nem volt olyan poszt, amire lehetett volna építeni. Nincs magyarázat arra sem, hogy a megbeszélt taktikát miért nem hajtják végre a játékosok" - mondta Németh

2007.12.03.,

Kongó is kipipálva

A második győzelmét is megszerezte a magyar válogatott. Kongó csapatát múlták felül a csajok. Magabiztos első félidő után (18-9) a második játékrészben egy 10 perces hullámvölgy következett a játékunkban, de a végére magabiztos győzelem született. (33-20)

E-csoport 2. forduló
Kongó-Brazzaville - Magyarország 20-33 (9-18)
Nimes, 3000 néző
Vez.: Al Mutawa A., Al Suwailem J. (kuvaitiak)

Kongó-Brazzaville gólszerzői:
Itoua 5, Leroy 3, Donguet 2(1), Bassarila 2, Menet 2, Assiana 2, Bouangoli 1, Mavoungou 1, Kibamba 1, Okoye 1

Magyarország gólszerzői:
Görbicz 8(2), Tóth 8, Kovacsicz 5, Vérten 3, Mehlmann 3, Ferling 2, Szamoránsky 2, Szucsánszki 1, Szűcs 1

Kiállítások: 6 perc (Donguet, Donguet, Okoye), ill. 10 perc (Borbás, Hornyák, Hornyák, Hornyák, Görbicz)
Hétméreresek: 1/3. (Donguet ill. Itoua hagyta ki) ill. 2/3 (Görbicz hagyta ki)

2007.12.02.,

Elkezdődött!

Elkezdődött a 2007-es világbajnokság. Az első csoportmeccsen Japán válogattjával találkoztak a mieink.
A vártnál talán egy kicsit nehézkesebben, de megszületett az első győzelem, 35-31-re nyertek a magyarok 19-16-os félidőt követően.

Statisztika:

E-csoport 1. forduló
Magyarország - Japán 35-31 (19-16)
Nimes, 4000 néző
Vezette: Lazaar, Reveret (FRA)

Görbicz 10(5), Szamoránsky 6, Ferling 5, Tóth 4, Balogh 3, Kirsner 2, Szucsánszki 2, Vérten 1, Borbás 1, Szűcs 1

Japán gólszerzői:
Hirai 6(3), Kinjo 6(1), Hayafune 4, Komatsu 3, Arihama 2, Sakugawa 2, Sakamoto 2, Fujii 2, Mizuno 2, Taniguchi 2

Hétméteresek: 5/5 ill. 4/5 (Hirai hagyta ki)

Kiállítások: 6 perc (Szűcs, Borbás, Tomori) ill. 4 perc (Taniguchi, Fujii)

2007.11.12.

A magyar válogatott programja

Lejátszotta két utolsó felkészülési mérkőzését is a magyar válogatott.
Dabason, majd Kiskunfélegyházán is jobbnak bizonyultak Dettiék az első hivatalos mérkőzéseit jegyző Montenegró csapatánál.

A lányok 1 nap pihenő után hétfőn tértek vissza a munkához és 28-ig Tatán edzőtáboroznak, majd indulnak Franciaországba.

- 2007. 12. 04. 20:30 Nimes, Magyarország-Spanyolország

Középdöntő (amennyiben a magyar válogatott a csoport 1. vagy 2. helyén végez)
- 2007. 12. 06. ? Dijon, Magyarország-?
- 2007. 12. 08. ? Dijon, Magyarország-?
- 2007. 12. 09. ? Dijon, Magyarország-?
- 2007. 12. 11. ? Dijon, Magyarország-?

Negyeddöntő (amennyiben a magyar válogatott a hatos középdöntő csoport 1-4. helyén végez)
- 2007. 12. 13. ? Párizs, Magyarország-?

Mérkőzések az 5-8. helyért