Dunaferr NK:

Ungureanu, Vincze 4, Mörtel 5, Ferling 8, Gáspár 2, Laluska, Lovász.
Csere: Hoffmann (kapus), Pigniczki 5, Borbás, Őri A. 3.
Edző: Kovács Péter.

Két csalódott csapat csatáját hozta a ma délelőtti bronzmérkőzés a Magyar Kupában, hiszen a DVSC és a Dunaferr is jobb szereplésben bízott a finálé előtt, de ha már így alakult, mindkét gárda szerette volna megszerezni a harmadik helyet.

Tíz percig villogott a Loki

Bár Ferling góljával a mieink szerezték meg a vezetést, mégis a DVSC kezdte jobban a találkozót, hiszen Sopronyi és Orbán góljaival hamar fordított az ekkor még több hibával játszó Dunaferr ellen sőt, a hetedik percben már 6-3-as debreceni előnyt mutatott a SYMA-csarnok eredményjelzője. A hátrány ellenére sem esett azonban kétségbe csapatunk, mely a folytatásban tíz percen keresztül gólt sem engedélyezett ellenfelének, ráadásul Ferling, Mörtel és Vincze is rendre bevette Vorozscova kapuját, s az újabb fordulatnak köszönhetően, a huszadik percben már a mieink álltak jobban három találattal (7-10).

A félidőből hátralévő időben nagy elánnal próbálkozott a Loki, hogy csökkentse hátrányát, de a Dunaferrnek rendre volt válasza a debreceni gólokra, így az első harminc perc után biztosnak tűnő előnnyel vonulhattak pihenőre Kovács Péter tanítványai (12-15).

Végül biztos siker

A második játékrészben sem sokat változott a játék képe, hiszen a félidő derekáig arról szólt a meccs, hogy a Debrecen felzárkózott két fára, míg a mieink azonnal válaszolva visszaállították háromgólos vezetésüket (18-21). A véghajrá előtt úgy tűnt, hogy akár még egy fordulatot is hozhat a mérkőzés, hiszen Stuparicova duplájával minimálisra csökkentette hátrányát a Debrecen, de még mielőtt komolyan elkezdhettünk volna izgulni, sorozatban három gólt dobott csapatunk, mely ezzel végleg eldöntötte a találkozót (21-25). A hátralévő két percben már csak arra volt ereje a Lokinak, hogy háromra csökkentse hátrányát, a mérkőzést és ezzel a Magyar Kupa harmadik helyét azonban csapatunk nyerte (24-27).