Dunaferr NK:
Sirina, Lovász 4, Laluska, Ferling 4, Gáspár 1, Mörtel 5, Nagy I. 2
Csere: Hoffmann (kapus), Őri A. 5, Pigniczki 1, Borbás 4, Vincze 3.
Edző: Kovács Péter.

Igazi rangadó várt ma este csapatunkra a fővárosban, ahol a Ferencváros ellen léptek pályára Kovács Péter tanítványai, s bár a találkozó elsősorban a hazaiak számára bírt óriási téttel, együttesünk a győzelem reményében utazott a listavezető zöld-fehérek otthonába.

Befűzött oktatófilm

A tét nagysága a mérkőzés elején bizony alaposan nyomta is a hazaiakat, hiszen az első tíz percben valósággal állva hagyta csapatunk a Ferencvárost. Hiába kerültünk már a találkozó elején emberelőnybe, hátrányból is gólt szereztünk, s gyakorlatilag lejátszottuk a pályáról a rengeteget hibázó Fradit. Őri biztosan értékesített hetesei, Nagy Ivett és Mörtel fontos góljai után időt is kellett kérnie Németh Andrásnak, de hiába a rövid pauza, a tizedik percben már 8-2-es dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző.

Mégis meccsben a Fradi

A tetemes fővárosi hátrány mintha befolyásolta volna a találkozót vezető Horváth-Marton játékvezetői párost, akik a folytatásban mindent elkövettek azért, hogy felhozzák a zöldeket. A folytatásban szinte végig emberhátrányban játszott együttesünk, s bár továbbra sem játszott jól a Fradi, egyre nehezebben ment csapatunknak a góllövés, s ez felhozta Németh András gárdáját. Kirsner és Tóth góljaival egyre közelebb került együttesünkhöz a Ferencváros, mely támadásban és védekezésben is mindent megengedhetett magának, s a huszonhatodik percben újra döntetlenre álltak a csapatok (12-12).
A hátralévő pár percben - a találkozón először - átvették a hazaiak a vezetést, de Borbás az utolsó percben szép góllal egyenlített, így a második játékrész előtt, a meglehetősen lejtő hazai pálya ellenére is teljesen nyílt volt a találkozó (13-13).

Fordulat és fordulat

A második félidőt hasonlóan kezdte együttesünk, mint az első felvonást, s az első tíz percben egyértelműen a vendéglátók fölé nőtt. A hazaiak képtelen voltak átjátszani a keményen védekező újvárosi falat, s az első kilenc percben egyetlen gólra sem futotta erejükből. Eközben csapatunk ötször is bevette Haris kapus hálóját, így tízpercnyi játékot követően ismét tetemes előnyre tettek szert Nagy Ivették (13-18).
Hiába azonban a tetemes előny, pár támadásban és védekezésben elkövetett hiba elég volt ahhoz, hogy ismét magára találjon a Ferencváros, mely az olykor teátrálisan földre rogyó, majd pillanatok alatt meggyógyuló Tóth góljaival ismét elkezdte a kapaszkodást, s a félidő derekán ismét kiegyenlített (20-20).

Pillanatokra a bravúrtól

Bár kapaszkodott a Fradi, s szurkolói a sportszerűség határait is átlépve biztosították számára a hazai pálya félelmetes hangulatát, együttesünk egyáltalán nem ijedt meg, s a továbbiakban is irányította a mérkőzést, míg a Fradi erejéből csak az egyenlítésre futotta (25-25).
Az utolsó percekben azonban úgy tűnt, hogy fegyelmezetten véghajrázik csapatunk, hiszen két perccel a találkozó vége előtt ismét három gól volt az előnyünk, de ezúttal megtorpantunk a nagy lehetőség kapujában, s a véghajrában elkövetett technikai hibák miatt ezért egy ponttal fizettünk, ugyanis Szamoránsky három másodperccel a meccs vége előtt egálra alakította az állást (29-29).