Dunaferr NK:
Sirina, Vincze 1, Mörtel 5, Ferling 6, Borbás 3, Laluska 1, Lovász 4.
Csere: Hoffmann (kapus), Gáspár 2, Nagy I. 6, Pigniczki, Őri 3, Kovács, Balogh.
Edző: Kovács Péter.

Fontos, de nem megoldhatatlan feladat előtt álltak ma kézilabdázóink, akik délután öt órától a Kiskunhalas gárdája ellen léptek pályára, a két bajnoki találkozó után, ezúttal az EHF Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A mieink természetesen sima győzelemben reménykedtek a találkozó előtt, míg a vendégek abban bíztak, hogy szorossá tudják tenni a meccset, s a visszavágóra halasztják a továbbjutás kérdésének megválaszolását.

Biztos előny a rohanásban

Ezt persze szerették volna elkerülni Kovács Péter tanítványai, s ennek megfelelően, nagyon összpontosítva, jól védekezve kezdték a találkozót. Borbás már a huszadik másodpercben megszerezte a vezetést, majd három eladott halasi labdával is szólóban száguldhattak Gáspárék a vendégek kapujára, így az ötödik percben már négyfás hazai előnynek örülhetett a lelkes dunaújvárosi közönség (4-0).
A folytatásban megjött a hangja a vendégek drukkereinek is, köszönhetően elsősorban annak, hogy ezúttal a piros-fehéreken volt a hibázás sora, így újabb öt minutum elteltével minimálisra csökkentette hátrányát Zsiga gyula gárdája (4-3). Jött azonban az újabb fordulat, mert ismét összekapta magát együttesünk, s Sirina védéseivel, valamint Vincze és Lovász, valamint Őri góljaival újra meglépett ellenfelétől, így a félidő derekán már időt kellett kérnie a halasiaknak (8-3).
Ez azonban csak annyiban segített a vendégeknek, hogy a továbbiakban tartani tudták négy-ötgólos hátrányukat, másra nem nagyon (11-6).
Meglehetősen sok volt a hiba mindkét oldalon, köszönhetően elsősorban annak, hogy mindkét gárda nagy tempóban játszott, s ez egymás után szülte a technikai hibákat. Elsősorban ennek a rovására írhattuk, hogy az első harminc perc után még esélye volt a vendégeknek akár a szorosabb eredmény elérésére is: Ferlingék többször is elhúzhattak volna akár hét-nyolc találattal is, de a kritikus pillanatokban rendre becsúszott egy baki, s bár a szünetre 14-9-es előnnyel vonulhatott csapatunk, azért nem voltunk teljesen nyugodtak.

Végül osztálykülönbség

A második harminc percet is jól kezdték a mieink, s mivel pillanatok alatt meglógtak hét találattal, már azt hihette a közönség, hogy innentől kezdve örömjáték, s könnyed siker vár együttesünkre. A vendégek egyre nehezebben tudták áttörni a mieink kemény védelmét, s a félidő derekáig csak Kocsik büntetőivel tudták bevenni az újvárosi kaput, így mikor Ferling emberhátrányban is betalált, már nyolcgólos dunaújvárosi előnyt mutatott az eredményjelző (20-12).
Ekkor egy picit megtorpantak a mieink, s a vendégek újból feljöttek hat fára, de még mielőtt izgulni kezdtünk volna, a másodi félidőben remeklő Nagy Ivett, valamint Ferling újabb góljai ismét megnyugtatták a publikum dunaújvárosi érzelmű részét (24-15).
Innentől kezdve már nem volt kérdés, hogy végül fölényesen nyer együttesünk, s bár a Kiskunhalas mindent megtett, hogy faragjon hátrányából, erre esélye sem volt, mert a véghajrában könyörtelenül kihasználtuk minden hibájukat. Nagy Ivett és Ferling gólparádéjából profitáltak az utolsó percekben a mieink, akik végül 31-20 arányban nyerték meg a nyolcaddöntő első mérkőzését, hatalmas lépést téve ezzel a továbbjutás felé.

Mestermérleg

Természetesen elégedett volt az eredménnyel Kovács Péter vezetőedző is, aki elsősorban csapat taktikai fegyelmének tulajdonította a fölényes győzelmet.
- A mérkőzés előtt ezzel az eredménnyel kiegyeztem volna, de reménykedtem is abban, hogy magabiztos sikerrel zárjuk a találkozót. Nagyon látszott, hogy ez nem bajnoki, hanem kupatalálkozó volt, s ennek köszönhetően több hiba is csúszott mindkét csapat játékába. Úgy gondolom, hogy amit megbeszéltünk, azt támadásban és védekezésben is betartottuk, s ezért dicséret illeti a lányokat. Bár előnyünk tetemes, még nem jutottunk tovább, ezért nagyon komolyan felkészülünk a jövő heti visszavágóra is.

Detti nyilatkozat:

„Alaposan felkészültünk ellenfelünk játékából, hiszen a bajnokságban a győzelmek ellenére mindkétszer alaposan megszenvedtünk a Kiskunhalas ellen.
Csak titkon reménykedtünk abban, hogy ilyen különbséggel nyerünk, ám jól működő nyitott védekezésünknek, valamint a remek formában védő Sirina Irinának köszönhetően sikerült jelentős előnyt szerezni a visszavágóra. Régi fegyverünk ez a védekezési forma, s ha kellő koncentrációval tudjuk alkalmazni, kellemtelen helyzetbe hozza az ellenfelet.
Nekem az első félidőben nagyon rosszul ment a játék, így a szünetben el kellett gondolkoznom a teljesítményemen, hiszen az irányító hibái meghatározzák az egész csapat produkcióját.
Szerencsére a folytatásban már nekem is jobban ment, de még egyszer hangsúlyozom: sikerünk kulcsa a jó védekezés és kapusteljesítmény volt.
A tizenegy gólos előny ellenére is komolyan kell venni a viszszavágót, nem szeretnénk, ha izgalmas lenne a vasárnapi, halasi mérkőzés.”