Dunaferr NK:
Sirina, Vincze 1, Mörtel 5, Ferling 4, Gáspár 1, Laluska 2, Lovász 2.
Csere: Hoffmann (kapus), Pigniczki 1, Nagy I. 3, Őri 4, Borbás 4.
Edző: Kovács Péter.

Fontos meccs várt ma este kézilabdázóinkra, akik öt órától a Vasas otthonában léptek pályára, nem titkoltan azzal a céllal, hogy a Győr legyőzését követően a fővárosból is elhozzák a két bajnoki egységet. Erre készültek azonban a hazaiak is, akiket az is fűthetett, hogy az idei szezonban egyszer már meglepték a mieinket – sajgó seb, de tény: Dunaújvárosban döntetlent értek el Mocsai Lajos tanítványai.

A hajrá a miénk

Nem is kezdte rosszul a meccset csapatunk, mert hiába szerzett Gorova és Moszkovaja révén vezetést a Vasas, a mieink emberhátrányban fordították meg az állást, s Őri sorozatban lőtt három góljával már a 10. percben magabiztosan vezettünk (3-6). A hazaiakat azonban szó szerint felhozták Tomori átlövései – alaposan megszórta magát a volt dunaújvárosi játékos –, mivel együttesünk ekkor támadásban is több hibával játszott: a 21. percben ismét egált mutatott az eredményjelző (8-8).
Szerencsére nem sokáig, mert újra meglódult a Dunaferr-gépezet: Laluska, Mörtel, Ferling és Borbás is a lehető legjobb időszakban köszönt be Triffa hálójába, így amikor pár perccel a játékrész vége előtt időt kért Kovács Péter, újra három fával vezettek a mieink sőt, a rövid pauza után tovább nőtt a fór: Borbás Rita állította be a 11-15-ös félidei eredményt.

Padlófogatás

Az első játékrész hullámzó teljesítménye után a második harminc percet szó szerint varázslatosan kezdte együttesünk: a hazaiak nem találták a mieink védekezésének ellenszerét, miközben Kovács Péter tanítványai indításból és átlövésekből is rendre eredményesek voltak. A második játékrész első öt percében valósággal hengerelt az ellenállhatatlanul játszó Dunaferr, s ekkor úgy tűnt, hogy akár padlóra is küldheti ellenfelét együttesünk (12-20).
Egészen a 40. percig tartotta is biztos előnyét csapatunk – ekkor még semmi jel nem utalt arra, hogy akár szoros is lehet a meccs vége.

Azért győzelem

Márpedig ezt történt: nyolcgólos vezetése tudatában egy picit pontatlanná vált együttesünk, s ezt a "lazaságot" könyörtelenül ki is használták a házigazdák. A Mocsai-gárda egymás után lőtt négy gólt, s újra teljesen nyílt lett a találkozó – nem is volt meglepő, hogy Kovács Péternek a félidő derekán időt kellett kérnie (20-23).
Ezzel szerencsére sikerült legalább annyiban rendezni a sorokat, hogy a hátralévő időben sikerült megtartani a minimális előnyt, így hiába kerültünk az utolsó percekben emberhátrányba, végül 27-26 arányban megnyertük a találkozót, a Vasas elleni győzelemmel tovább erősítve harmadik helyünket a bajnoki táblázaton.