Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

B e s z á m o l ó

Dunaferr NK - Cornexi-Alcoa
27 - 30
(13-18)

Dunaferr NK:
Sirina, Nagy I., Mörtel 5, Ferling 10, Borbás 3, Laluska 1, Lovász 2.
Csere: Hoffmann (kapus), Vincze 5, Gáspár, Pigniczki, Őri 1, Kovács A.
Edző: Kovács Péter.

Újabb rangadóra készülődött ma este együttesünk, méghozzá a megyei rivális Cornexi ellenében.

Álmos kezdés

Bár csapatunk helye szinte már teljesen biztos a rájátszásban, azért igazi presztízscsatára volt kilátás, már csak azért is, mert mindenki tudta: a vendégeknek minden egyes pontra égető szükségük lenne a négy közé jutáshoz, ám a mieinket a visszavágás vágya fűti az őszi vereségért. A mérkőzés azonban nagyon nem úgy kezdődött, ahogyan azt a Dunaferr-fanok várták: meglehetősen álmosan kezdte a találkozót együttesünk, így alig telt el két perc, már két fával vezettek a vendégek. A továbbiakban is inkább a lelkes fehérvári lányok villogtak: míg a mieink pontatlan lövésekkel vagy technikai hibával bosszantották szurkolóikat, addig Balogh Beatrix vezérletével tovább növelte előnyét a Cornexi – a 9. perchez érve már biztos, háromgólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző (2-5).
Vincze és Mörtel bombája után úgy tűnt, hogy megkezdi a kapaszkodást együttesünk, de a folytatásban újra előjöttek a hibák, s miután Balogh és Szrnka is újabb gólt szerzett, ismét visszaállt a két gárda közti háromfás különbség. A mieink továbbra is enerváltan, sok hibával játszottak, s mivel ez igaz volt a támadójáték mellett a védekezésre, valamint a kapusteljesítményre is, a székesfehérvári egylet magabiztosan tartotta két-háromgólos vezetését (6-9). Valova kiállítása alatt úgy tűnt, hogy sikerülhet az egyenlítés, mert felzárkóztunk egy találatra, de ahogy kiegészültek a vendégek, újra jöttek a bakik, s ismét nőni kezdett a hátrányunk.
Szenvedett a csapat, amit a vendégek kapura lőttek, szinte kivétel nélkül hálót ért, míg a mieink bántó hibákat vétettek támadásban is; sehol sem volt a Győr ellen tapasztalt tűz. Az utolsó percek során emberhátrányban is növelte előnyét a Cornexi – a szünetre már ötgólos előnnyel vonulhattak a vendégek (13-18).

Szomorú folytatás

A második harminc perc sem úgy kezdődött, ahogyan azt titkon reméltük, mert hiába jött ki sokkal elszántabban a kezdéshez csapatunk, a hibák sajnos továbbra is inkább a mieink játékát jellemezték. Az első hat-hét percben biztosan őrizte előnyét a vendéggárda, ám az ezt követő pár minutumban újraéledt a reményünk: Balogh kiállítása alatt egymás után három gólt szerzett Ferling, s újra teljesen nyílt lett a meccs, s ki tudja, hogy alakulhatott volna a folytatás, ha kétgólos hátrányban Lovász nem hibáz ajtó-ablak ziccert (20-22).
A gól azonban nálunk elmaradt, nem úgy a vendégeknél, hiszen előbb Kordyuk, majd Kenyeres és Tápai is betalált Sirina kapujába, s a pesszimistábbak ekkor már elkönyvelték a fehérvári győzelmet (21-26).
Sajnos igaza is lett a borúsabb kedvű hazai drukkereknek, hiszen a hátralévő negyed órában már taktikusan tartotta a fórt a vendégcsapat. A Cornexi könyörtelenül kihasználta a mieink összes hibáját, s bár a véghajrában mindent megpróbált Kovács Péter vezetőedző, de ezúttal semmilyen védekezési forma nem segített.
Az utolsó percre ugyan sikerült felzárkózni három találatra, ám a győzelmet sajnos teljesen megérdemelten szerezték meg a vendégek: csapatunk elszenvedte a szezon első hazai vereségét, míg a Cornexi a 30-27 arányú sikerrel hatalmas lépést tett a felsőházba jutásért.

Webmaster: Gadri - gadrika@vipmail.hu