Dunaferr NK - Bp. Kőbányai Spartacus SC

34 - 24 (15-14)

Dunaferr:
Sirina, Lovász 2, Laluska 3, Mörtel 9, Gáspár 1, Ferling 7 (1), Nagy I.
Csere: Hoffmann (kapus), Pigniczki 1, Kovács A., Vincze 2, Borbás 6, Őri 2, Azari 1.
Edző: Kovács Péter.

A Debrecen elleni sikert követően sokkal könnyebb találkozó várt csapatunkra, mely a sereghajtó Spartacus együttesét fogadta szombaton délután a Dunaferr sportcsarnokban. A találkozó előtt abban bízott Kovács Péter vezetőedző, hogy csapata végig komolyan veszi a meccset, s magabiztosan, jó játékkal gyűjti be a két bajnoki egységet. Mint kiderült, együttesünk szakmai vezetője ezúttal sajnos tévedett.

Szenvedés felsőfokon

Pedig körülbelül úgy kezdődött a meccs, ahogyan arra számítottunk, hiszen hiába szerzett vezetést a vendégcsapat, másfél perc alatt háromszor köszöntek be a piros-fehérek Gábor Anita kapujába, s ekkor úgy tűnt, hogy nem lesz gond a találkozón (3-1). A vendégek azonban egyáltalán nem illetődtek meg, s kihasználva a mieink pontatlan támadójátékát, s erőtlen védekezését, három dugóval válaszoltak a mieink góljaira, s a 8. percben őszinte döbbenetünkre átvették a vezetést (3-4).
Továbbra is álmosan, sok hibával játszott csapatunk: Mörtel és Ferling góljaival ismét magához ragadta az előnyt, ám megnyugodni továbbra sem sikerülhetett – Mátyás és Szőke góljaival nemcsak tartotta minimális előnyét a fővárosi gárda, de a 20. perchez érve ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző (9-9).
Hogy azért mégis előnnyel vonulhassunk a szünetre, arról Mörtel gondoskodott, aki az első harminc percben hét gólig jutott, s főszerepet játszott abban, hogy a szünetben egyáltalán a mieink vezettek (15-14).

Csak a hajrá sima

A pihenő alatt alapos fejmosást tartott csapatának Kovács Péter, s úgy tűnt, hogy az intelmek hatottak is a játékosokra: a második harminc percben pillanatok alatt megléptünk ugyanis négy gólra, s ekkor ismét úgy tűnt, végre leszakad a Szpari. De ismét tévedtünk: újra becsúsztak a bosszantó védekezési hibák, s Mátyás, valamint Szamosi góljaival ismét felzárkózott a vendégcsapat egy találatra (19-18).
Ekkor újból összekapta magát a Dunaferr, s elsősorban Borbás góljaival ismét meglógott négy-öt találattal, de a mérkőzés véghajrájáig úgy tűnt, hogy ezúttal elmarad a várt kiütés. Az utolsó nyolc percet viszont – végre – megnyomta csapatunk, ráadásul a vendégeken is egyre inkább kiütközött a fáradtság, így egymás után hat gólt lőve tíz fával, 34-24 arányban nyerte meg a meccset a Dunaferr.
Nyugtalan mester

Tíz dugó ide, megnyugtató végjáték oda, egyáltalán nem volt elégedett csapata mutatványával Kovács Péter vezetőedző, aki csak a két pontnak és egy fiatal játékos bemutatkozásának örülhetett:
- Nagyon rossz felfogásban, elhibázott mentalitással játszottuk végig az egész találkozót, így a csapat teljesítményével egyáltalán nem vagyok elégedett. A két pont mellett csak annak örülök, hogy Azari Fruzsina révén ismét pályára küldhettem egy fiatal tehetséget, aki góllal hálálta meg a bizalmat.

Az itt látható képek a Dunaferr NK hivatalos oldaláról származnak!