B e s z á m o l ó

Dunaferr NK - Rostov-Don
30-16 (19-11)

Dunaferr NK: Sirina, Lovász 3, Gáspár 1, Mörtel 3, Laluska 4, Ferling 3, Nagy I. 3.
Csere: Hoffmann (kapus), Őri 8, Borbás 1, Gerstmár 1, Pigniczki 1, Kovács, Vincze 2.
Edző: Kovács Péter.

A Rosztovban elért soványka előny birtokában óvatos optimizmussal vágott neki a Dunaferr a mai visszavágónak: a kétgólos sikert követően sem volt elbizakodott együttesünk, ugyanakkor Kovács Péter tanítványai roppant elszántan várták a ma esti csatát az EHF-kupameccsen: bizonyítani akarták, hogy sokkal jobb gárdát alkotnak orosz ellenfelüknél.

Figyelem, fegyelem

Mivel az első találkozó hajráját elrontotta együttesünk, ezért nagyon fontos volt, hogy már a találkozó elején tudatosítsuk a vendégekkel, hogy esélyük sem lesz a továbbjutásra. Ferlingék nagyon komolyan is vették a találkozót, s már az első percekben megroppantották ellenfelüket. Sirina jól védett, a piros-fehérek kiválóan védekeztek, s a gyors ellentámadásokból előbb Nagy Ivett, majd Gáspár Gabriella, Lovász és Laluska is könnyű gólokat dobott, így amikor az 5. perchez értünk, már négygólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (4-0).
A vendégek próbálkoztak rendületlenül, s pár újvárosi hibát kihasználva fel is jöttek három találatra (6-3), de még mielőtt ráncolnia kellett volna a homlokát a hazai drukkereknek, Ferling és Mörtel is bekapcsolódott a gólgyártásba, s a félidő derekára ismét meglógott csapatunk (9-4).
A folytatásban egy ideig még tartani tudta négy-ötgólos hátrányát a nagyon fiatal orosz csapat, de ahogy közeledett a játékrész véghajrája úgy vált egyre nyilvánvalóbbá, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes.

Minden szinten jobbak

A rosztovi gárdát Szergejeva próbálta a vállára venni, de ő egyedül kevés volt a jól és eredményesen védekező újvárosi fal ellen, ráadásul a gyors indításokkal is remekül élt csapatunk, mely ismét rálépett a gázpedálra, s sorozatban szerezte góljait.
Két perccel a félidő vége előtt már megvolt a tíz közte (19-9), s bár az utolsó percben kétszer is betaláltak a vendégek, a továbbjutás kérdése az első harminc percben eldőlt (19-11).
A szünet után sem változott a kép: ugyan a második "etapot" a rosztoviak kezdték góllal, de még mielőtt felcsillanhatott volna a remény a vendégek előtt, Nagy Ivett, Laluska, s a hétmétereseket kíméletlenül értékesítő Őri góljaival ismét rákapcsolt együttesünk, s a 37. percre ismét megvolt a mócsing (23-13).
Az oroszok ekkor egy picit elveszítették a fonalat, több durva szabálytalanságot is elkövettek, de ezért rendre meg is kapták a jogos kiállításokat, s ezeknek köszönhetően ismét csak tovább nőtt a különbség a két gárda között.

Bevetésen mindenki

Mivel a továbbjutás már régen eldőlt, Kovács Péter vezetőedző gyakorlatilag teljes kezdőcsapatát a kispadra ültette, s lehetőséget adott a cseresornak is a bizonyításra. A védekezésben ugyan nem látszott meg a váltás, de támadásaink hatékonysága visszaesett, igaz, hiába nem dobtunk gólt nyolc percen keresztül, mivel a vendégek is képtelenek voltak a remekül védő Hoffmann Kitti kapujába találni, nem változott a különbség.
A véghajrában másfél percig hármas emberelőnyben is játszhattak az oroszok, de ezt is kivédekezte csapatunk sőt, tovább növelte vezetését, s végül kiütéses, 30-16 arányú győzelemmel zárta a végig sima találkozót – és
És ami még fontosabb: teljesen megérdemelten, kettős diadallal jutott az EHF Kupa legjobb tizenhat csapata közé.

Mestermérleg

Természetesen elégedett volt tanítványai teljesítményével Kovács Péter vezetőedző is, aki jókedvűen, de már a jövőre gondolva nyilatkozott a mérkőzés után:
- Fölényes győzelmünket a fegyelem diadalának tartom, hiszen ezúttal hatvan percig betartotta a csapat a megbeszélt taktikát. Végig nagyon szigorúan játszottunk, így igazolódott a találkozó előtti jóslat: sikerült bizonyítani, hogy sokkal jobbak vagyunk a fiatal rosztovi csapatnál, esélyt sem adtunk az oroszoknak a szoros eredmény elérésére. Úgy vélem, hogy közönségszórakoztató, jó játékkal, még ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. Ugyanakkor éppen most nem szabad "elszállni" magunktól: csütörtökön igazi rangadó vár ránk a Debrecen otthonában – ez a meccs hatalmas jelentőséggel bírhat az alapszakasz végeredményét illetően.