30-34 (14-19)

Dunaferr NK: Sirina, Lovász 5, Gáspár, Mörtel 7, Laluska 6, Ferling 7, Nagy I. 1
Csere: Hoffmann (kapus), Pigniczki 1, Vincze 2, Borbás 2, Őri 3.
Edző: Kovács Péter.

Kemény mérkőzés, igazi rangadó várt szombaton este csapatunkra, mely ezúttal a jó formában lévő Kiskunhalas otthonába látogatott. A meccs tétje nagy volt, hiszen a győzelmünk esetén nagy lépést tehettünk volna a felsőház felé, míg egy esetleges hazai siker még szorosabbá tehette volna a harcot a közvetlen élmezőnyben.

Változatos küzdelem

A tétnek megfelelő elszántsággal kezdte együttesünk a meccset, s már a mérkőzés első perceiben tudatosította a vendéglátókkal, hogy számára ezúttal csak a győzelem az elfogadható eredmény. Támadásban és védekezésben is sikerült meglepni Zsiga Gyula csapatát, így mikor az ötödik perchez értünk már négygólos újvárosi előnyt mutatott a halasi csarnok eredményjelzője (0-4). A folytatásban viszont felébredtek a hazaiak: zsinórban három gólt lőve tették szorossá a meccset, s a továbbiakban is nagy csatát láthatott a közönség. Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, sőt a félidő derekán előbb kiegyenlített, majd nem sokkal később a vezetést is átvette a hazai csapat (11-10).
Mint később kiderült, szerencsére először és utoljára. A félidő véghajrájában ugyanis ismét összekapta védekezését és támadójátékát együttesünk, s nem csak visszavette a vezetést, hanem Ferling, Laluska és Mörtel és Lovász góljaival, ötgólos előnnyel térhetett a félidei szünetre, mely jó és biztos alapot jelentett a folytatásra (14-19).

Megmarad az előny

A második játékrészt ott kezdte csapatunk, ahol az elsőt abbahagyta, s jó védekezésével, valamint ötletes támadójátékával tovább növelte a különbséget a két gárda között, s a harmincötödik percben már úgy tűnt, hogy végleg el is dönti a két bajnoki pont sorsát (15-23). A hazaiak azonban nem adták fel a küzdelmet, s hosszú hajrát nyitva fokozatosan dolgozták le hátrányukat, igaz ebben az is szerepet játszott, hogy egyre többször kényszerült emberhátrányban játszani csapatunk.
A félidő derekán ismét csak három gól volt a két csapat között (23-26), s bár a házigazdák mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, a kulcshelyzetekben a mieink koncentráltak jobban, s nem engedték még közelebb férkőzni a vendéglátókat (26-30). A véghajrában ugyan egyszer még felzárkózott két találatra a halasi gárda, de a mérkőzés utolsó két gólját ismét Laluskáék szerezték, így végül 30-34 arányban, megérdemelten nyertük a rangadót.
Az újabb sikernek köszönhetően, együttesünk tovább erősítette negyedik helyét a bajnoki táblázaton, hiszen Kovács Péter tanítványai három ponttal állnak jobban a mögöttük helyezkedő Cornexinél, s mindössze egyetlen ponttal szorulnak az egy mérkőzéssel többet játszó Debrecen mögé.