B e s z á m o l ó

Váci NKSE - Dunaferr NK
24-33 (13-17)

Dunaferr NK: Sirina, Vincze 3, Laluska 4, Ferling 5, Borbás 3, Őri 4, Lovász 9.
Csere: Hoffmann (kapus), Balogh, Gerstmár 2, Mörtel, Kovács A. 2, Obucina 1, Pigniczki.
Edző: Kovács Péter.

A Vasas ellen kínos pontvesztést követően győzni utazott a Vác otthonába a csapatunk, melynek a fontos bajnoki pontok mellett bizony sokat segíthetett volna egy megnyugtató siker az idei szezonban sok-sok gonddal küszködő Vác pályáján.

Biztos kezdés

Nem is kezdődhetett volna jobban a mieink számára a találkozó, hiszen együttesünk remekül, keményen védekezve gátolta meg a házigazdákat a gólszerzésben, s végre indulásokból, valamint a felállt védelem elleni játékban is működtek támadásain. Nem is véletlen, hogy a 7. perc végén már négyfás újvárosi előnyt mutatott az eredményjelző (1-5). A folytatásban sem nagyon engedte ki az irányítást a kezéből Kovács Péter csapata, Sirina halmozta a bravúrokat, s bár a támadásokba egy-két apróbb hiba azért becsúszott, tovább növelte vezetését a piros-fehér hölgykoszorú.
A félidő derekán öt, míg tíz perccel az első játékrész vége előtt már hat góllal vezettek a mieink, s ekkor bizony úgy nézett ki, hogy korán el is dől a találkozó (7-13). Az utolsó perceket azonban jobban bírták a vendéglátók, s valamivel közelebb is lopakodtak a mieinkhez - de a szünetre így is megnyugtató előnnyel vonulhattunk (13-17).

Nincs kegyelem

Amennyiben a második harminc perc elején még némi reményt tápláltak a hazai drukkerek a felzárkózás iránt, azt pillanatok alatt romba döntötte együttesünk, mely fergetegesen kezdte az újabb etapot. Csapatunk továbbra is kiválóan védekezett, s támadásban szinte minden bejött neki, így az első tíz percet 10-2-re megnyerve gyakorlatilag végleg eldöntötte a két bajnoki pont sorsát (15-27).
Innentől kezdve már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a mérkőzést csapatunk, melyben sorra kapták a lehetőséget a cserejátékosok, a játékrész derekáig azonban nem tudta csökkenteni hátrányát a hazai csapat (17-29).
A véghajrá viszont ismét a vendéglátóknak sikerült jobban, de ez is csak arra volt elég Veszeliéknek, hogy tízen belülre kerüljenek: a Dunaferr magabiztos, fölényes győzelmét semmi sem veszélyeztette, így végül 33-24 arányban nyertük az előzetesen sokkal nehezebb csatának ígérkező mérkőzést.