DUNAFERR:
Sirina, Lovász 1, Radulovics 3, Ferling 4, Kindl 1, Bulath 4, Vincze 5.
Csere: Hoffmann (kapus), Borbás 2, Mehlmann 4, Gáspár 1.
Edző: Kiss Szilárd.

A végjátékig hátrányban játszó bajnok Győr remekül hajrázott és megérdemelten szerzett két pontot.

Rettentően fogadkozott a Dunaferr, hogy nemcsak visszavág a legutóbbi győri vereségért (35–31), hanem legalább öt góllal nyer. Fergetegesen is rajtolt a csapat, szinte semmilyen ellenállásba sem ütközött, a saját védekezését pedig káprázatosan megszervezte (5–1). Kindl Gabriella és Radulovics Bojana vezérletével a hazaiak szétzilálták az ETO védőfalát, amely a 10. perc környékén kezdett mozgékonyabban és hatékonyabban játszani.

A másik hatosnál Ana Djokics büntetőket harcolt ki, Görbicz Anita és Vérten Orsolya pedig férfiasan birkózott Gáspár Gabriellával és Lovász Zsuzsával (9–8). A sorozatban kimaradó győri ziccerek miatt elmaradt az egyenlítés, miközben a bírók a súlyos, szándékos szabálytalanságokat következetesen büntették.

A paprikás hangulatot fokozta, hogy Radulovics az egyik ütközésnél megsérült, és a jobb szemét, valamint a halántékát fájlalva kivált a játékból. Mégis tartotta előnyét a sokkal agresszívebb, hatalmas akarással küzdő Újváros, amelynek kapujában Sirina Irina bravúrosan védett.

A hírek szerint Győrbe tartó Radulovics a szünetben elmondta, a szemét érte a sérülés, homályosan lát, nem tudja, beállhat-e.

A második játékrészben a pankrációba egyre gyakrabban keveredtek kézilabdás játékelemek. A Győrben újra a balszélső Vérten játszott irányítót, de ez a húzás már nem lepte meg annyira a Dunaferrt, mint a legutóbbi mérkőzésen. Radulovics visszaállt, és semlegesítése általában két győrit lefoglalt.

Belelendült Ferling Bernadett, aki emberhátrányban is betalált. A vendégek támadásainak és védekezésének is Görbicz volt a lelke (22–21), a másik oldalon pedig Radulovics, Ferling, Vincze, Mehlmann és Bulath okozott sok gondot a győri védőknek (24–21). Gyakran cserélgették kapusaikat az edzők, akik a bírók ítéleteit is többször vitatták.

A frissebbnek tűnő ETO Juhász Gabriella góljával fordított (24–25), vagyis a hajrára maradt a döntés. A küzdelmet mind erővel, mind idegekkel jobban bíró Győr káprázatosan harcolt, a mezőny legjobbja, Görbicz pedig már az 59. percben beállította a végeredményt. A Dunaferr ugyanis az utolsó percben már hiába próbálkozott, támadásai rendre fennakadtak a vendégek erőszakos, agresszív védőfalán.

Mestermérleg

Kiss Szilárd, a Dunaferr edzője:
Bármelyik csapat nyerhetett volna. Nem értem, miért kaptunk ki, de tény, hogy immár sokadszor fordul elő, hogy gyengébb hajránk miatt szenvedünk vereséget. A végjátékban képtelenek voltunk gólt lőni, ráadásul a kapusaink is gyengén védtek.