DUNAFERR:
Sirina - Lovász 3, MEHLMANN 6, FERLING 5 (1), Borbás 2, Kindl 3, Vincze 2.
Csere: Hoffmann (kapus), RADULOVICS 9 (2), Gáspár 1, Kovács A. 1, Bulath 1
Edző: Kiss Szilárd.

Hosszú szünet után végre ismét női tétmérkőzés Dunaújvárosban. A hazaiak szempontjából nem a legjobbkor, hiszen Kiss Szilárd nem számíthat a sérült Nagy Ivettre, s Bulath Anita is fájós könyökkel vállalja a játékot. A vendég Fradinál lassan már megszokták a térdműtétje után lábadozó Németh Helga hiányát.

Keményen kezdik a lányok: Tóth Tímeát 31 másodpercnyi játék után kiállítják. Hiába, ez nem a kisasszonyok sportja. Két pontatlan ejtés mindkét oldalon – nehezen indul a gólgyártás. Kamper Olívia talál be először, Mehlmann Ibolya válaszol. Az ötödik percben Lovász Zsuzsa góljával vezet a Dunaferr, amely meglepetésre nem cserél a támadások után. Telik az idő, és Radulovics Bojana még a padon. Tízpercnyi játék után, 6–4-es hazai vezetésnél időt kér Németh András. Mehlmannt, majd Kindl Gabriellát is kiállítják, több mint egy percig kettős emberhátrányban a Dunaferr.

Meglódul a Fradi, a félidő közepén Tóth Tímea bombájával már a vendégek vezetnek (9–8). A Ferencváros válogatott balátlövője továbbra is sziporkázik, már az ötödik gólját szerzi. Németh András kevés kombinációs lehetőségét remekül alkalmazza, folyamatosan forgatja a lövőket. Lucia Uhraková a vonalon ellenállhatatlan, Kamper is gólt szerez, és már négyegységnyi a fővárosiak előnye (10–14). Kiss Szilárd természetesen azonnal időt kér, majd három balkezes játékossal küldi harcba csapatát: Lovász mellett Radulovics jobbátlövőként tüzel, Mehlmann irányít, míg a jobbkezes Ferling Bernadett a másik átlövő. Változatos a csata, fordít a Dunaferr, hiszen zsinórban öt gólt lő.

A szünet után is félelmetes az iram, nem kímélik egymást a csapatok, gyakran késztetik egymást hibára a lányok. Hoffmann Kitti tűnik föl az újvárosiak kapujában egy büntető erejéig, és hárítja is Tóth lövését. Az újvárosiaknál Kovács Angéla váltja a jobb szélen Lovászt, és indításgóllal mutatkozik be. A Dunaferrnél továbbra is a balkezesek parádéznak, Radulovics minden helyzetből jól céloz. Az ellenfél soraiban Uhraková fáradhatatlanul küzd, Tóth ellen néha három védő is kevés, Kirsner Erika pedig indításokból életveszélyes. A félidő közepén Tóth már az ötödik gólját szerzi.

Katerina Mraviková ziccerből a kapufát találja telibe, az ellentámadásból Mehlmann szerez gólt. Kirsner már a második gólját lövi a Dunaferr üres kapujába, Sirina Irina hiába próbálja lefülelni az indítást. A hajrában Bulath Anita is pályára lép, és sistergő bombája után jogos az ováció. Góljai mellett Radulovics élményszámba menő átadásaival is jeleskedik, a hajrában már beállóst játszó Kindl kap tőle forintos labdát. Kirsner nagy helyzetben mellébombáz, Uhraková büntetőből még szépít (31–28), de már vége, a rájátszás első mérkőzését nem hibátlan játékkal, de óriási csatában a Dunaferr nyeri meg.

Mestermérleg

Kiss Szilárd, a Dunaferr edzője
Mindannyian nagyon akartuk ezt a győzelmet. Nem volt könnyű, de nagy nehezen megszületett a számunkra sokat jelentő eredmény.

Németh András, a Ferencváros edzője
Ezúttal sajnos nem akadt egyetlen olyan teljesítmény sem csapatunkban, amelynek alapján győzelmet érdemeltünk volna.