B e s z á m o l ó

Tököl KSK - Dunaferr NK
18 - 50 (5-24)

Dunaferr NK: Sirina, Vincze 3, Bulath 6, Ferling 4, Balogh 1, Mehlmann 10, Lovász 5. Csere: Hoffmann (kapus), Borbás 8, Gáspár 3, Radulovics 1, Szepesi 4, Gerstmár 2, Kovács A. 3.
Edző: Kiss Szilárd.

A Győr elleni bajnoki siker után sem pihenhettek sokat a Dunaferr NK női kézilabdázói, akik hétfőn délután már Tököl felé vették az irányt, ahol MK-nyolcaddöntő várt Kiss Szilárd tanítványaira. A hazaiak – még a telt házat varázsoló szurkolók is – hatalmas örömmel fogadták csapatunk játékosait így jó hangulatban kezdődhetett az összecsapás, amelyet az első pillanattól az utolsóig komolyan vett együttesünk.

Lelkes vendéglátók

Ennek megfelelően is kezdték a meccset a piros-fehérek, s két perc alatt három gólt lőve tudatosították a házigazdákkal, s a csodában reménykedő hazai drukkerekkel, hogy túl sok jóra ezúttal nem számíthatnak. Bár a rendkívül lelkes vendéglátók a 10. percig tartották a lépést a mieinkkel (4-6), együttesünk a folytatásban már semmilyen kétséget nem hagyott afelől, hogy melyik a jobb csapat.
Miközben a hazaiak rendre fennakadtak a Dunaferr védőfalán, addig a gyors indításokból könnyedén növelte előnyét a Kiss-csapat (5-12), s hiába kért időt a hazaiak mestere, az első félidőből hátralévő szűk negyed órában már nem sikerült gólt szereznie a házigazdának.
Nem úgy a Dunaferrnek, melyben mindenki szerepet kaphatott, s mivel a játékosok egy percre sem engedtek az ellenfél szorításából, már az első harminc perc végére, tizenkilenc gólosra növelték előnyüket (5-24).

Hengerel a csapat

A második játékrészben csak annyi változott, hogy már nem védekezett olyannyira keményen a dunaújvárosi csapat, így a hazaiak egyre többször érezhették meg a gólszerzés édes örömét, ám a különbség így is csak nőtt a két gárda között.
Különösen Mehlmann Ibolya volt elemében a mieink közül, aki azután, hogy Radulovics Bojanát, majd őt is fejbedobták a hazaiak, tíz góllal válaszolt, s mivel a többiek is kivették a részüket a gólözönből, együttesünk minden különösebb megerőltetés nélkül is megsemmisítő vereséget mért a lelkes, de játékerő tekintetében messze felülmúlt tököliekre.
Egy csodás momentum zárta az összecsapást: ugyan 50-18 arányban a Dunaferr nyert - és került ezzel a legjobb nyolc közé a kupában –, a végig remek hangulatú találkozó lefújása után a hazai szurkolók őszinte gratulációval, vastapssal búcsúztak lányainktól.