B e s z á m o l ó

Debrecen - Dunaferr NK
25 - 24 (10-12)

Dunaferr NK: Sirina, Nagy, Kindl 2, Ferling 6, Balogh, Mehlmann 6, Lovász. Csere: Hoffmann (kapus), Bulath 5, Vincze 4, Radulovics 1, Borbás.
Edző: Kiss Szilárd.

Idei első bajnoki rangadójára készült ma este a Dunaferr NK női kézilabda-csapata: együttesünk este hat órától a Debrecen otthonában vendégszerepelt. Az alapszakasz végeredményének szempontjából nagyon fontos találkozó előtt mindkét csapat játékosai nagyon fogadkoztak - hatalmas küzdelemre, nagyon jó meccsre volt tehát kilátás.

Baljós kezdés, biztató folytatás

A meccs ezzel együtt nem kezdődött túl jól a mieink számára, mert Nagy Ivett már a 4. percben súlyosnak látszó sérülést szenvedett, s bár első információink szerint mégsem sérült meg komolyan a közelmúltban műtött térde, ő már csak a kispadról szurkolhatott társainak a mérkőzés hátralévő idejében.
Akik viszont alaposan kitettek magukért, mert átvészelve az első percek debreceni vezetését, szépen lassan átvették a játék irányítását, s jó védekezésüknek, valamint Ferling gólerős játékának köszönhetően a 10. percre már kétgólos előnyre tettek szert (3-5). Innentől kezdve meglehetősen érdekesen alakult a találkozó, mert a házigazdák egyenlíteni tudtak, majd újra Mehlmannék percei következtek (5-7), de elég volt egy-két apró hiba, s újra egyenlő volt az állás.
Fordulópontot hozott a játékban Bulath pályára küldése, aki rendre át tudta lőni a debreceni falat, s miközben Sirina kétszer is megakadályozta a házigazdákat a gólszerzésben, a félidő vége előtt négy perccel ismét visszaállt a kétfás Dunaferr-előny (8-10). Sőt, Bulath újabb hatalmas góljával már hárommal is vezetett együttesünk, s bár az utolsó percet emberelőnyben játszó hazaiak szépíteni tudtak az álláson, nem sok veszély fenyegette Kiss Szilárd gárdájának félidei vezetését (10-12).

Szárnyra kapunk, majd irány a föld

A második harminc perc is hazai találattal indult ugyan, ám ahogy kiegészült a Dunaferr, szinte állva hagyta ellenfelét. Ferling lőtt csodaszép gólt, majd két labdaszerzést követően is Vincze nyargalhatott ziccerben, s alig három perc alatt megduplázta félidei előnyét együttesünk (11-15). Bár a házigazdák Orbán és Szűcs góljaival próbáltak lépést tartani a mieinkkel, taktikus, okos játékának köszönhetően a 38. percre már-már magabiztos újvárosi vezetésnek örülhettek csapatunk drukkerei (13-18).
A szárnyalást viszont mélyrepülés követte: nem tudni, hogy a hazaiak nyitottabb védekezése, vagy az ötgólos előny miatt, de a 40. perctől valamiért teljesen megzavarodott a Dunaferr, s az addig remekül működő játék egyszerűen szétesett. Támadásban és védekezésben is elemi hibákat vétettünk, s a Loki bizony élt is a tálcán kínált lehetőséggel: már a félidő derekára minimálisra csökkentette hátrányát (18-19).
Újra teljesen nyílt volt a meccs, de hiába kért időt Kiss Szilárd, majd hiába szerzett Vincze megnyugtatónak tűnő találatot, Szűcs Gabriellával nem bírtunk – a hazaiak válogatott tehetsége ezúttal is vállára vette csapatát, így az 50. percben már a hazaiak vezettek (21-20).

Semmi sem sikerül

Innentől kezdve már rendre a Debrecen vezetett, hol egy-hol két találattal, s mivel együttesünk semmit sem tudott újítani támadójátékán, ezért a szoros, s izgalmas csatát a hazaiak nyerték 25-24 arányban.
Hiába vezetett már megnyugtató előnnyel is tehát együttesünk, a vége vereség, és ez később még nagyon fájhat a végelszámolásnál - ezzel együtt kénytelenek vagyunk vérző szívvel leírni, a második félidő derekától mutatott játéknak köszönhetően sajnos megérdemelten nyert az ellenfél.