Dunaferr NK:
Hoffmann, Lovász 5, Bulath 1, Kindl 5, Gáspár, Ferling 5, Vincze 6.
Csere: Sirina (kapus), Mehlmann 3, Borbás 4, Balogh, Radulovics 1.
Vezetőedző: Kiss Szilárd

Nem mindennapi csatára, idei első csoportmérkőzésére készült ma délután a Dunaferr NK női kézilabda-csapata a Bajnokok Ligája sorozatában: együttesünk a hét világbajnokkal felálló, az idei szezonban eddig veretlen orosz bajnok, a Lada Togliatti együttesét fogadta a Dunaferr Sportcsarnokban.

Parádés kezdés

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött a ma hajnalban elhunyt volt dunaújvárosi focista, Zavadszky Gábor emlékére, aki tagja volt a Dunaferr SE bajnokságot nyert labdarúgó-csapatának - majd telt ház előtt, a szurkolók zúgó biztatása mellett indult útjára a labda. Féltettük együttesünket a nyitánytól, ugyanis egyrészt az utóbbi időben rendre rosszul kezdtük éppen aktuális találkozónkat, másfelől kőkemény ellenfél volt az orosz gárda - de a félelem végül alaptalannak bizonyult. Ugyan Posztnova révén az oroszok szerezték a találkozó első gólját, erre Mehlmann azonnal válaszolt, aztán Hoffmann két szép védését követően előbb Bulath, majd Ferling bombázott a kapuba. Soha szebb nyitányt: az 5. percre végleg elillant a meccs előtti lámpaláz (3-1). A folytatást is remekbe szabták a lányok: a parádés keménységgel védekező dunaújvárosiak ellen teljesen eltanácstalanodott az orosz bajnok, s a rossz lövéseket, technikai hibákat kíméletlenül megbüntették a mieink - a 9. percre már tetemes előnyre tett szert a Dunaferr (6-1). A vendégek a 10. perctől kezdték el megtalálni az addig hibátlan hazai védekezés ellenszerét, de hiába próbálkoztak a felzárkózással, támadásban se nagyon tudtak hibázni Ferlingék, s a 16. percben időt is kellett kérnie a dühtől tajtékzó Trefilov mesternek, nehogy hamar eldőljön a mérkőzés (11-6). A mesteri tanácsok-szidalmak hatottak is: három eladott labdánkat is góllal büntették Sipilováék, s a 21. percre szinte teljesen elolvadt az addig magabiztos hazai előny (12-10). Szerencsére a legjobbkor sikerült ismét összekapnia védekezését Kiss Szilárd gárdájának, s két labdaszerzést követően előbb Borbás álombombájánál, majd Lovász harcos-szerencsés góljánál robbanhatott újra a csarnok (14-10).

Extázisban végig

A félidőből hátralévő időben rendkívül taktikus játékkal őrizte előnyét együttesünk - s a látottak alapján magabiztos vezetéssel várhatta a második félidei folytatást (17-14).

Satufék a Ladának

A következő felvonásban ráadásul olyan gyönyörűen kezdett a Dunaferr, hogy arra talán senki nem számított: védekezésben egymást kisegítve alkotott áthatolhatatlan falat a dunaújvárosi hölgykoszorú, míg amit kapura lőttünk, az hálót ért. A lányok szó szerint extázisban játszottak, a hazai publikum okkal-joggal őrjöngött a gyönyörűségtől - és ami a legfontosabb, a piros-fehéreknek sikerült nyolc góllal meglógniuk (22-14). Hiába cserélgette már-már beletörődően csapatát a válogatottját világbajnoki aranyig vezető Trefilov, esélye sem volt a felzárkózásra a vendégeknek: hiába találtak be időnként az egyébként remekül védő Hoffmann Kitti kapujába, azonnal jött a válasz a túloldalról. Lovász, Kindl és Vincze valósággal parádézott, s miután a 44. percben Ferling is megszerezte negyedik találatát, már-már hihetetlen Dunaferr-vezetést mutatott az eredményjelző: tíz góllal úsztak a mieink! 26-16, még leírni is szép.

Kőkemény végjáték

Egészen az 50. percig úgy tűnt, hogy senki és semmi sem akadályozhatja meg a fölényes hazai sikert, ám ekkor érzékelhetően megtorpant a szélvésztempó miatt láthatóan fáradó Dunaferr.

Szó szerint öldöklő

A kemény, olykor szó szerint amazoni képességeket csillogtató vendégek pedig sajnos azonnal megérezték, hogy van még mibe kapaszkodni: hatalmas hajrát nyitva megkezdte a felzárkózást a Lada Togliatti. Miközben a mieink technikai hibákat vétettek, s hét teljes percig nem találtak Szidorova kapujába, addig Sipilova és Gruzdeva góljaival nemcsak megközelítette, de az 55. percre szinte teljesen utol is érte a Lada a mieinket (28-25). Ekkor a pesszimistákban még az a rémkép is felködlött, hogy az előbbi csodás pozícióból fordíthat a midnenre elszánt ellenfél - ám a lányok másképp gondolták. Szerencsére ugyanis Kindl a lehető legjobbkor törte meg a hosszú hazai gólcsendet, s miután Radulovics is megszerezte első találatát, három perccel a találkozó vége előtt végleg eldőlt minden (30-25). Ugyan a mérkőzés utolsó két gólját a vendégek lőtték, ez már csak a végeredmény kozmetikázására volt, elég, mert a találkozót a vártnál is simábban, végig vezetve, és a látottak alapján teljesen megérdemelten nyerte a remekül küzdő, korábbi bombaformáját idéző Dunaferr (30-27). Csapatunk minden tagja hozzátett valamit a fényes sikerhez, s sikerült jól kezdeni a Bajnokok Ligája csoportkörét - s jelenleg ez volt az elsőszámú feladat. Csodás volt, lányok, csak így tovább!

Örömteli mestermérleg

A találkozó után Kiss Szilárd vezetőedző még érzékelhetően feszülten, de roppant boldogan értékelte csapata győzelmét a DO-nak: - Az akarat diadala volt a mai győzelmünk. Nagyon jól sikerült felkészülni az orosz csapatból, s a játékosok hozzáállása is példásnak bizonyult. Nagyon taktikusan, jól játszottunk, s amíg el nem fáradtunk az általunk diktált hatalmas tempóban, addig mindenki betartotta a találkozó előtt megbeszélteket. Azt kicsit sajnálom, hogy nem sikerült nagyobb különbséggel nyernünk, de a győzelemnek természetesen rendkívül örülök - gratulálok a lányoknak, nem akármilyen ellenfelet sikerült két vállra fektetnünk.

forrás: DOnline