Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Chat | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

B e s z á m o l ó

Kulcsár Anita Emléktorna - 2005.08.28. (3. nap)

Az utolsó játéknap mérkőzései

HC Podravka Vegeta - Győri Graboplast ETO KC
Győri Graboplast ETO KC - ZRK Buducnost Monet 28-20
Dunaferr NK - HC Podravka Vegeta 27-26

Végül győri siker

Jobb gólkülönbségének köszönhetően a Győri Graboplast ETO csapata nyerte meg az első alkalommal megrendezett Kulcsár Anita Emléktornát. A Dunaferr NK a második helyet szerezte meg, a Podravka és a Podgorica csapatai előtt.

Dunaferr NK - HC Podravka Vegeta
27-26 (12-15)

Dunaferr NK: Hoffmann, Lovász 1, Kindl 2, Ferling 5, Balogh, Mehlmann 11, Vincze 1. Csere: Sirina (kapus), Radulovics 6, Bulath 1, Gáspár, Borbás, Nagy, Gerstmár.
Edző: Kiss Szilárd.

A Kulcsár Anita Emléktorna záró játéknapján az volt a tét, hogy melyik magyar gárda tudja jobban megverni aktuális ellenfelét, ugyanis az már biztosnak látszott, hogy a torna végén a gólarány dönti el az elsőség kérdését. Ebben a győriek jutottak hatalmas előnyhöz, mert remek első félidei játékuknak köszönhetően (17-6), nagyon simán verték a szétesően játszó Podgorica csapatát (28-20), alaposan feladva ezzel a leckét a Dunaferr gárdájának. A mieinknek ugyanis tizenkét góllal kellett volna nyerniük a Podravka ellen, ami finoman szólva sem tűnt egyszerű feladatnak. Nem is sikerült a bravúr, mert a horvátok türelmes, taktikus játékkal egy ideig tartották a lépést Ferlingékkel, majd Naukovics és Vresk gólerősségének köszönhetően elhúztak a mieinktől, s a félidőre háromgólos előnnyel vonulhattak (12-15). Ebben azért közrejátszott az is, hogy Kiss Szilárd vezetőedző alaposan felforgatta csapatát a mérkőzésre, ráadásul Radulovicsék támadásaiban csak húsz percig volt erő, s elképzelés, a félidő hajrája viszont egyértelműen a vendégeké volt. A második félidőben viszont hatalmasat küzdött együttesünk, s a harminc perc alatt tizenegy gólig jutó Mehlmann Ibolyának is köszönhetően megfordította az állást, s a véghajrában a maga javára döntötte el a mérkőzést (27-26). A tornát így jobb gólkülönbségével a Győr csapata nyerte, míg a mieink a második helyet szerezték meg a két pontot szerző Podravka, illetve a három vereséget begyűjtő Podgorica előtt.