Dunaferr NK - HC Podravka Vegeta (ifjúsági) 32-29
HC Podravka Vegeta - ZRK Buducnost Monet 32-19
Dunaferr NK - Győri Graboplast ETO KC 27-27

Küzdelmes döntetlen

Második félidőben elkövetett hibáiért döntetlennel fizetett a Dunaferr NK női kézilabda-csapata a Kulcsár Anita Emléktorna második játéknapján. Az ifik megint nyertek, a Podravka kiütötte a Podgoricát.

Dunaferr NK - Győri Graboplast ETO
27-27 (16-14)

Dunaferr NK: Sirina, Lovász 2, Radulovics 4, Ferling 5, Borbás 5, Kindl 1, Nagy I. Csere: Mehlmann 3, Gáspár 2, Vincze 2, Bulath 3, Balogh, Gerstmár.
Edző: Kiss Szilárd.

A Kulcsár Anita emléktorna második napját ismét a Dunaferr ificsapatának mérkőzése nyitotta, méghozzá a horvát Podravka korosztályos csapata ellen. Az már a bemelegítésnél nyilvánvaló volt, hogy a mieink fizikálisan lényegesen erősebbek ellenfelüknél, ám a meccs első perceiben ez egyáltalán nem látszott. Brandt Tamás tanítványai ezúttal nem tudták megismételni a Győr ellen nyújtott teljesítményüket, ám rengeteg hibájuk ellenére is tartották egy-kétgólos vezetésüket a játékrész nagy részében, sőt a hajrában meg is duplázták azt, s magabiztos előnnyel vonulhattak a pihenőre (19-15). A második félidőt már frissebben kezdték az újvárosi ifik, s a Győr elleni meccsen tizennégy gólt szerző Rádl Tímea vezérletével szépen lassan faképnél hagyták ellenfelüket (25-17), de ahelyett, hogy végleg kiütötték volna a Podravkát, a záró percekben ismét kiengedtek, s így végül "csak" három góllal nyerték a meccset (32-29), s ezzel együtt az ifjúsági csapatok vetélkedését.

A nap második találkozója pikáns kis csatát ígért, hiszen egy szerb-horvát találkozó mindig hatalmas presztízscsatát jelent. Aki azonban erre számított, csalódottan állt fel a Podravka-Podgorica párharcot követően, mert mindent láthatott, csak kiélezett meccset nem. A horvátok már a meccs elején tudatosították a Buducnost játékosaival, hogy ők mindenáron győzni szeretnének, s előnyüket folyamatosan növelve, már a félidei szünetre hét gólt varázsoltak a két gárda közé (18-11). A második játékrészben tovább folytatódott a horvát hegemónia, s miközben Damjanacék csak erőlködtek, a Podravka játékosai könnyedén szórták a gólokat, s végül tizenhárom góllal hozták is a találkozót (32-19). Erősen gyanítjuk azonban, hogy a két gárda egymás elleni BL-selejtezője miatt a Buducnost játékosai közel sem adtak ki magukból mindent.

Este hat órakor következhetett a torna leginkább várt meccse, a Dunaferr és a Győr csapatai között. Az első meglepetést mindjárt Róth Kálmán, a vendégek mestere okozta azzal, aki kihagyta csapatából Herr kapust, Görbiczet, Vérten, illetve Gogirlát, ami meg is látszott csapatának játékán. Bár Dokic már az első támadásból vezetést szerzett a vendégeknek, hamar átvette a meccs irányítását együttesünk, s folyamatosan vezetett is egy-két gólocskával (5-3). Sőt, többször is lehetősége lett volna akár nagyobb előnyre szert tennie, de hiába védett remekül Sirina, a döntő helyzetekben vagy ziccereket hibáztunk, vagy egy bosszantó technikai hiba miatt akadt el a támadásunk, amelyet góllal, gólokkal büntettek a vendégek. Mivel a nehezen megszerzett labdákat könnyelműen elszórta csapatunk, meglehetősen szoros volt az első játékrész, s ugyan végig nálunk volt az előny, egyáltalán nem lehettünk nyugodtak (16-14). A második játékrészben viszont úgy tűnt, hogy magára talál Kiss Szilárd együttese, mert ötletes támadásai ellen nem igazán volt ellenszere a vendégeknek (23-18), de mikor végleg eldönthettük volna a mérkőzést, ismét jöttek azok a fránya technikai hibák, kihagyott ziccerek, s alig négy perc alatt újra teljesen nyitott volt a meccs (23-22). A véghajrá hatalmas izgalmakat hozott, mert hol az egyik, hol a másik csapatál volt az előny, s ugyan az utolsó percben már úgy tűnt, hogy mégis meg tudja nyerni csapatunk a találkozót, hét másodperccel a meccs vége előtt Mörtel beállította a 27-27-es végeredményt, amelynek inkább a tartalékos győriek örülhettek jobban.