B e s z á m o l ó

Továbbjutott a Dunaferr

16 - 18 (10-12)
B.Podgorica - Dunaferr NK

A szerb-montenegrói Moracsa-csarnok(az átépítés miatt)félig szétbontott,11 fokos pályával várta a dunaújvárosi lányokat. A hideg és a Podgorica-szurkolók, "kifütyülései" ellenére Dettiék megleckéztették a hazaiakat.
A magyar együttesben Pigniczki ezúttal is pályán maradt támadásban, s ő szerezte a Dunaferr első gólját is. Az 5.percben Nagy Ivett remek indítást kapott, és biztos kézzel értékesítette a ziccert... a gól után azonban a térdét fájlalva padlón maradt, Bába gyúrónak kellett ölben lehozni a pályáról a könnyeivel küszködő szélsőt, akin látszott, hogy komolyabb sérülést szenvedett.(az első diagnózis szerint keresztszalag-szakadást). Ivettet ezek után Vincze Melinda helyettesítette a pálya bal szélén.
A következő percekben rendkívül kevés gól esett, ami a csapatok kiváló védekezését bizonyította, a mi kapunkban pedig Pálinger parádézott. A félidő derekáig a dunaújvárosiak éppenhogycsak tartották az 1-2 gólos előnyt, a 16. percben azonban Radulovics büntetőjével már 3-al vezettek a magyar lányok.
A második félidő elején a hazaiaknál remeklő Puchacz egy gólra csökkentette a Buducsnoszt hátrányát.(11-12) Közben Kindl Gabi a fején sérült meg, őt is le kellett cserélni. Ezt követően a Podgorica az 5-1-es védekezési formára váltott.
A félidő első Dunaferr gólját Ferling Detti szerezte; az ez után következő hatalmas gólcsendet a Nagy Ivett helyén szereplő Vincze Melinda törte meg. A hazaiak vért izzadva felküzdötték magukat,(14-14) ez után a magyar együttesnek Bulath Anita segített be a hajrában, "bombanagy" góljával. Ezt követően a fáradt Radulovics Bojana elhibázott egy hétméterest...
Az utolsó gólt a hazaiaknál Puchacz, nálunk Detti szerezte.

B.Podgorica: KNEZOVIC - Damjanac 2, PUCHACZ 9(3), Dragutinovics, Jeramnik 1, Hobjila 2, Csaplina 1; Cs: Szajdona(kapus)- Obucina, Kola
Edző:Dusko Milics

Dunaferr NK: PÁLINGER - Pálffy 2, Radulovics6(2), Ferling 3, Bohus 1, Kind l, Nagy 2; Cs: Pigniczki 1, Vincze 2, Németh, Gáspár, Bulath 1
Edző:Kiss Szilárd